Екзарх Харківський очолив богослужіння з нагоди Великої Суботи та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня Церква Христова вшановує свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Цього року це свято припало у Велику Страсну суботу. В усіх Богослужіннях у цей день згадують про смерть Спасителя, яка є для нашого спасіння, а також і про радість Благовіщення, адже саме ця події є початком спасіння.

У храмі свв. Верховних апостолів Петра і Павла м. Харкова Вечірня із Літургією Святого Василія Великого служилися в післяобідній час, після чого було благословення пасок. Святкове Богослужіння очолив Владика Василій Екзарх Харківський, який у своєму пастирському слові, найперше розповів про саме свято Благовіщення. “Архангел Гавриїл приніс благу вістку не лише для Марії, але й для всього людства, – зазначив Архиєрей. – “Сьогодні початок нашого спасіння і виявлення споконвічної Божої таємниці: Син Божий стає Сином Діви…” (Тропар свята). Свято Благовіщення є початком спасіння, а день Великої П’ятниці, Суботи та Воскресіння – це є звершення, здійснення нашого спасіння. Сьогодні ми згадуємо зачаття Сина Божого за дією Духа Святого і також, ми згадуємо, як Він приносить себе в жертву, як він здійснює спасіння кожного з нас. З любові до нас, до людини, Бог став людиною, заради того, щоб спасти кожного з нас. Тому в сьогоднішній день дякуймо Богові за цей великий Божий дар – благодать спасіння. Просімо також  Пресвяту Богородицю, щоби через її заступництво ми берегли цю Божу благодать у своєму серці”, – додав Владика Василій.

На завершення, Екзарх Харківський наголосив, що у підготовці до Великодня найважливішим є не спекти паску чи зготувати інші страви, а підготовити свою душу, очистивши її у Тайні Сповіді, і разом з тим відновити, повернути Благодать спасіння, яку втрачаємо через гріх.

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *