Владика Василій: Важливо, щоб ми були відкриті на дію Божої благодаті

“Сьогодні ми зібрались, щоб звеличити, віддати славу і честь Пресвятій Богородиці”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая в день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. Архиєрей застановився над історією свята, пригадавши подію, коли трирічну дівчинку Марію її батьки Йоаким і Анна привели до храму. Вони зробили це, щоб виконати обіцянку, дану Богові. В Єрусалимському храмі Марію зустрів Первосвященник Захарія, батько святого Івана Хрестителя. Пресвята Богородиця там перебувала аж до свого обручення із святим Йосифом.

“Так Бог готував Марію до того, щоб вона стала Матір’ю Божою. Що робила Марія у храмі? Вона молилася, зокрема псалмами, а також її виховували через Слово Боже, бо в Єрусалимському храмі читали Священне Писання. Марія також виховувалась працею, бо в храмі працювали, прибирали, обслуговували його”, – зазначив Владика Василій.

Екзарх Харківський запросив присутніх звернути увагу на те, як ми виховуємо дітей. Ми даємо їх в гарні школи, водимо на гуртки, до репетиторів. Це важливо, але найперше, про що маємо дбати – це про духовне, релігійне виховання. Така дитина виросте і буде шанувати батьків та інших людей, це захистить її від різних терпінь і страждань. “Ми виховуємося не лише до певного віку, а ціле життя. Важливо, щоб ми були відкриті на дію Божого благодаті. Прикладом цього для нас є Пречиста Діва Марія”, – додав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *