Владика Василій Тучапець: На Сході України соціальна діяльність Церкви відіграє дуже велику роль

На Сході України соціальна діяльність Церкви відіграє дуже велику роль, особливо сьогодні, під час війни. Про це заявив Екзарх Харківський владика Василій Тучапець під час IX  спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.

Він зауважив, що Харківський екзархат – наймолодший (був створений у 2014 р.) і включає три області: Харківську, Сумську і Полтавську. На сьогодні у Харківському Екзархаті служать 18 священників, 10 сестер, зареєстрована 21 громада і дві місійні станиці у Харківській області – Ізюмі і Лозовій.

Єпископ підкреслив, що дві місійні станиці постали саме завдяки соціальному служінню Церкви. І через таку діяльність місцева влада стає відкритішою до УГКЦ.

«На Сході благодійна діяльність відіграє дуже велику роль, особливо під час війни. Це представляє нашу Церкву з іншого боку. В тих умовах, де майже всюди суттєво переважає Московський патріархат, завдяки нашій соціальній діяльності місцева влада дуже відкрита на співпрацю з нами, щоби наші парафії і храми були у їхніх містах», – підкреслив владика Василій.

Він зауважив, що Карітас Харківського екзархату постав у 2014 році. Саме в той час до Харківської області через військові дії приїхали понад 200 тисяч вимушених переселенців з Луганщини і Донеччини. І Картіас надавав і надає їм всебічну допомогу. «За рік приблизно 10 тисяч осіб отримували допомогу протягом цього часу», – зазначив єпископ.

Він також розповів про капеланське служіння в екзархаті, зокрема у Нацгвардії і військовому шпиталі Харкова.

Говорячи про служіння сестер, владика Василій зауважив, що монахині катехизують, проводять дитячі табори і загалом опікуються дітьми та молоддю.

«Стараємось на кожній парафії проводити «Канікули з Богом», особливо влітку. Діти не прийдуть до церкви, а прийдуть у табір. І деякі з них вперше вчаться робити знак хреста, вчать перші молитви, пізнають Бога. До них приходять їх батьки і ми можемо через дітей приводити батьків до пізнання віри», – зазначив екзарх Харківський.

Єпископ зауважив, що через військові дії на Сході місцеві мешканці свідомо відмовляються ходити до храмів Московського патріархату і шукають українську церкву. «Війна призвела до переоцінки цінностей у людей. Частина не хочуть надалі ходити до Московського патріархату, вони хочуть української Церкви і приходять до нас свідомо, вибирають нашу Церкву. І Наша церква стоїть на позиції проукраїнській, всі служби правляться українською мовою. І місцеві російськомовні люди намагаються говорити в церкві українською», – зазначив екзарх Харківський.

Він також зауважив, що важлива ділянка – це праця з молоддю. Іноді молодіжні зустрічі стають першим досвідом віри для хлопців і дівчат на парафіях екзархату.

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *