Владика Василій взяв участь в інавгурації Владики Ніла Апостольського Адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії

27 вересня 2020 р. Б., з нагоди храмового празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього, в Ужгородському катедральному соборі під час Архиєрейської Святої Літургії відбувся чин введення в уряд Апостольського Адміністратора Мукачівської єпархії Преосвященного владики Ніла, ЧМБ.

У святкових богослужіннях взяв участь Екзарх Харківський Кир Василій, а також Митрополит Гайдудорозький Кир Філіп Кочіш (Угорщина), Єпарх Кошицький Кир Мілан Хаутур (Словаччина), Екзарх Луцький Кир Йосафат Говера, єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Римо-католицької Церкви Микола Лучок та чисельна кількість духовенства.

Декрет призначення, підписаний державним секретарем кардиналом П’єтро Пароліно, був зачитаний після Малого входу.

Варто додати, що 20 липня 2020 р., в день похорону попереднього Єпарха владики Мілана Шашіка, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив владику Ніла Лущака, ЧБМ, єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії, Апостольським Адміністратором вакантного осідку Мукачівської греко-католицької єпархії ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею). 

Владика Василій, Екзарх Харківський у привітальному слові навів слова апостола Павла до Коринтян: “Бо слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа”(1 Кор. 1, 18) і побажав Владиці Нілу, щоб цей животворящий хрест Господній був силою Божою, який дасть мудрість і всі дари Святого Духа, щоби вести Мукачівську єпархію.

Після привітань та подяки Владики Ніла відбувся процесійний обхід храму, під час якого читалося Євангеліє українською, угорською, словацькою та старо-слов’янською мовами.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *