Владика Василій взяв участь у святкуваннях 100-літнього ювілею монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті

19-20 червня 2021 р. Б., в Малоберезнянському монастирі, під час відпустових святкувань празника Зіслання Святого Духа, отці Василіяни провели центральне богослужіння з нагоди 100-літнього ювілею від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті.

Перед Архиєрейською Божественною Літургією, під супровід військового оркестру та молодіжної організації «Пласт» відбулася процесійна хода від монастиря до відпустової каплиці, яку зустрів Протоігумен о. Франціск, ЧСВВ, місцевий Настоятель о. Лука, ЧСВВ та парафіяльні діти, які звернулися із словами привітання для Преосвященного Кир Ніла Лущака ЧБМ, Преосвященного Кир Василія Тучапця ЧСВВ та Протоігумена о. Йоана Школика ЧСВВ.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яка стала центральним богослужінням з нагоди Ювілею 100-ліття від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті.

Очолили це богослужіння два єпископи: Кир Ніл Лущак ЧБМ – Апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії та Кир Василій Тучапець ЧСВВ – Екзарх Харківський Української Греко-Католицької Церкви, як також два Протоігумени: о. Франціск Онисько ЧСВВ – Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні та о. Йоан Школик ЧСВВ – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Літургійний спів провадив василіянський монаший хор ВІФБС.

Численні ієромонахи та ієреї уділяли вірним Святу Тайну Покаяння.

Проповідь з нагоди празника Зіслання Святого Духа та 100-літнього ювілею згаданої монашої реформи виголосив Владика Василій, ЧСВВ.

На завершення богослужінь, з пастирським словом до вірних і привітанням для Василіянської родини звернувся теж Владика Ніл, ЧБМ.

Опісля подячне слово промовив для присутніх Протоігумен о. Франціск, ЧСВВ, вкінці якого, від імені усіх ченців-василіян Провінції Святого Миколая, подарував єпископам ікони Мукачівської Чудотворної ікони Божої Матері.

Завершилося святкування процесійною ходою у супроводі військового оркестру, під час якого єпископи окропили паломників свяченою водою, уділяючи їм своє архиєрейське благословення.

За матеріалами Провінції Святого Миколая ЧСВВ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *