Владика Василій та владика-емерит Ігор відвідали полтавську парафію Святого Юрія з нагоди храмового свята

6 травня, в день пам’яти святого Юрія Переможця, екзарх Харківський владика Василій відвідав парафію великомученика Юрія Переможця в Полтаві. Його супроводжували архиєпископ-емерит Ігор (Ісіченко) й іподиякони Віталій Макаревич і Володимир Остапенко. При вході до парафіяльної каплиці владику зустрічав настоятель парафії прот. Ігор Литвин. Було відправлено Архиєрейську Святу Літургію, за якою владикам співслужили о. Ігор Литвин, настоятель парафії Пресвятої Тройці міста Полтави о. Юрій Кролевський, адміністратор парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці селища Золочів о. Микола Литвиненко.

Проповідь виголосив владика Ігор. Він нагадав про мужнє сповідання віри великомученика Юрія Переможця й окреслив виклики, що стоять перед Церквою під час російської агресії, коли свідчення віри українців виявляється в захисті рідної землі й християнських цінностей, носієм яких є наш народ.

Наприкінці богослужіння владика Василій привітав парафіяльну громаду зі святом, нагадавши про особливу місію полтавської парафії великомученика Юрія Переможця, храм якої зводиться на полі нещасливої для України битви 1709 р. на спомин про героїзм козаків Івана Мазепи, що протистояли російському війську. Владика подякував за сповідницьке служіння о. Ігореві Литвину, багаторічному настоятелеві громади, й висловив певність в успішній побудові храму-пам’ятника, символічний зміст якого для всього українського народу з особливою силою відкрився під час війни з російськими агресорами.

Відбулася братська трапеза, за якою представники парафії поінформували владику Василія про підготовку до будівництва храму й поділилися болем через затримки з затвердженням необхідної документації. Екзарх Харківський зустрівся зі священиками, що лишилися під час війни у своїх парафіях, і висловив їм подяку та запевнив у різнобічній підтримці єпископатом УГКЦ їхнього служіння.

Окрім того, владика Василій й особи, що його супроводжували, відвідали монастир Успення Пресвятої Богородиці сестер василіанок у Полтаві, помолилися в монастирській каплиці, вислухали розповідь настоятельки сестри Йосафати, ЧСВВ про молитовне життя та доброчинну діяльність монастиря.

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *