Владика Василій та духовенство Харківського екзархату взяли участь у Всеукраїнській прощі до Перемишлян

9 травня 2018 року відбулася VІI Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян, у якій взяв участь Владика Василій (Тучапець) та священики Харківського екзархату: о. Максим Кролевський, о. Станіслав Б’ялковський та о. Юрій Целеп.

Перемишляни – місто на Львівщині, у якому своє служіння здійснював блаженний священномученик Омелян Ковч – покровитель священнослужителів УГКЦ. Численні священнослужителі, які прибули на прощу з території цілої України, помолилися молебень до блаженного священномученика Омеляна в храмі святого Миколая, де впродовж 1922-1943 років отець душпастирював о. Омелян. Після цього учасники прощі процесійно пройшли до пам’ятника блаженному.

Після цього у храмі святого Володимира і блаженного священномученика Омеляна розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Високопреосвященний владика Володимир (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський. Архиєрею співслужили: Високопреосвященний владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, Преосвященний владика Василій (Івасюк), Єпарх Коломийський, Преосвященний владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Дрогобицько-Самбірської єпархії, Преосвященний владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський та Преосвященнний владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, а також присутні на прощі священнослужителі. Чудовим співом Літургію прикрасив хор семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Після прочитання євангельського уривку, до присутніх з проповіддю звернувся Високопреосвященний митрополит Володимир, який беручи за приклад блаженного Омеляна Ковча роздумував над суттю священичого служіння та викликами, які ставить перед духовним провідником суспільство.

Після Святої Літургії владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, подякував присутнім єпископам та священикам за участь у прощі, а відтак всі помолилися за Україну, заспівавши гімн «Боже великий, єдиний».

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *