Владика Василій про День убогого та акцію “Нагодуй бідного”

“Сьогодні День убогого. Блаженніший Святослав зініціював в УГКЦ акцію “Нагодуй бідного”. Синод Єпископів подав для духовенства, монашества та вірних послання “Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому”,  головною темою якого є питання потребуючих людей”, – про це сказав Владика Василій, Екзарх Харківський у неділю 15 листопада у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Владика Василій звернув увагу присутніх на головні засади послання Синоду Єпископів УГКЦ. Насамперед, у зверненні йдеться про те, “щоб не відвертати своїх сердець від брата і сестри, які потребують, а простягнути їм руку співчуття і допомоги”. Бачимо Христа, який відгукувався на потреби людей, співчував їм та допомагав. Якщо говорити про світові масштаби, то близько мільярда людей на планеті є потребуючими. Ця цифра має спонукати кожного задати собі запитання, що я роблю, щоб покращити ситуацію.

Нелегкі часи переживає також Україна: криза, пов’язана з агресією Росії на Сході нашої держави, виклики пандемії. “Багато людей і сьогодні позбавлені допомоги, співчуття. Папа Франциск говорить, що Господь не засуджує багатства, адже небезпека не в самих матеріальних речах, а в способі, як люди їх використовують, чи є вони жадібними, захланними”.

У стратегії розвитку УГКЦ “Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом” йшлося також про те, що діяльна любов до ближнього – це покликання і завдання кожного християнина, діяльна любов є проявом живої віри.

“Божа любов будує мости всепрощення і милосердя. Насамперед маємо служити тим, хто є найближчими до нас, не зважаючи на конфесійну чи релігійну приналежність, расу, стать. Ми члени тої самої людської і Божої родини”, – йдеться у посланні.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *