Владика Василій передав свічку миру Владиці Станіславу Широкорадюку, РКЦ

У неділю, 17 листопада, Екзарх Харківський Владика Василій передав свічку миру Владиці Станіславу Широкорадюку у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії міста Харкова, РКЦ. “Коли розпочалася війна в Україні, католики Німеччини передали нам “свічку миру”, щоб ми молилися за мир на нашій землі та в усьому світі”, – зазначив у своєму слові Екзарх Харківський та побажав, щоб парафії Римо-католицької Церкви продовжили цю місію. У відповідь Владика Станіслав підтримав ініціативу молитви за мир та запевнив, що свічка помандрує не лише на Харківські терени, а й на Луганщину та Донеччину.

Варто додати, що у Харківському Екзархаті акція “Мандруюча світом свічка” (Wanderfriedenskerze) тривала понад рік. У лютому 2018 р. дієцезія Лімбургу РКЦ передала свічку Владиці Василію Екзарху Харківському УГКЦ, щоб християни різних конфесій молилися за мир в Україні та світі.

29 квітня 2018 року акція розпочалася з парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Харкова, опісля свічка “мандрувала” парафіями Екзархату.

Молитовна акція

Wanderfriedenskerze

Мандруюча світом Свічка

Під впливом терористичних нападів в Нью-Йорку 11 вересня 2001 р. різні християнські церкви та спільноти заснували Вселенську конвенцію про мир у Рейні-Майн, щоб християни різних конфесій разом молилися та поширювали мир в суспільстві. Саме тут в 2002 році розпочалася рух Wanderfriedenskerze – Мандруюча світом свічка. 

Завжди, 1 вересня – початок Другої світової війни – рух Wanderfriedenskerze починається з спільної служби в пам’ять жертв війни і тиранії. Звідти світові свічки йдуть в подорож через близько 70-80 громад, шкіл та християнських установ у регіоні Рейн. Вони об’єднують християн у різні події, щоб вшанувати пам’ять жертв війни, терору та тиранії. Згодом світові свічки передаються партнерським церквам та організаціям як сполучні символи для миру та примирення, особливо в кризових та конфліктних регіонах світу.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *