Владика Василій очолив Велику Вечірню свята Богоявління Господнього

Коли в Йордані христився Ти, Господи, Троїчне з’явилось поклоніння: голос Отця свід­чив про тебе, називаючи тебе улюбленим Сином, Дух же у вигляді голуба потверджував ці слова. Господи, що з’явився і світ просвітив, – слава тобі! (Тропар свята)

Оскільки цього року Навечір’я Богоявління випадає у суботу, то за уставом Вечірня служиться окремо від Літургії святого Василія Великого. Саме так і молились сьогодні зранку вірні парафії Святого Миколая Чудотворця міста Харкова.

Очолював богослужіння добового кола Преосвященний владика Василій, Екзарх Харківський. Співслужили йому душпастирі катедрального храму о. Микола Семенович та о. Олег Рибчак, а піддияконське служіння здійснювали брати-семінаристи із Дрогобицької Духовної семінарії св. свщм. Северина, Якима та Віталія – Рожак Іван та Мисак Ярослав.
У стихирах сьогоднішньої Вечірні ми приносили славу Спасителю і разом із Йоаном Предтечою дивувались потребі Його хрищення.

Опісля розпочалось велике освячення води, де читались унікальні прохання єктенії та молитви, у яких мовиться про призначення йорданської води та богословське осмислення нинішнього дня відповідно. Наприкінці Владика Василій окропив численних присутніх водицею, при цьому бажаючи смачної вечері та запрошуючи на наступні богослужіння. У благодатному дусі вірні мали можливість набрати свяченої води для споживання та окроплення своїх домівок.

Христос Хрещається!
В ріці Йордан!

бр. Ярослав Мисак

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *