Представники Харківського Екзархату взяли участь у конференції “Християнська педагогіка в УГКЦ”

5-7 липня 2019 року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулася міжнародна всецерковна науково-практична конференція «Християнська педагогіка: системи, досвід, перспективи».

Захід організовано з нагоди 100-ї річниці від дня переходу до вічності преподобної матері Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Серед численної кількості учасників були представники монашества та катехитів з різних куточків України, зокрема, і з Харківського Екзархату, а також християнські педагоги з Канади, Сербії, США, Польщі, Бразилії, Італії, Іспанії.

Перший день конференції був надзвичайно насиченим, адже містив як теоретичну, так і практичну частину. А розпочався він Божественною Літургією та озвученням вітального листа-звернення до учасників конференції Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава. Після цього прозвучав блок доповідей на такі теми: “Постать блаженної с. Йосафати”, “Філософські засади християнської педагогіки”, “Актуальний стан релігійного виховання в УГКЦ”. Опісля учасники зустрічі розділилися на групи та відвідали майстер-клас на вибір:

  • Катехиза дорослих (о. д-р Богдан Тимчишин),
  • Арт-терапія у катехизації (Ігор Васюта),
  • Інтерактивні методи в катехизації (Андрій Козіброда),
  • Праця з підлітками: виховання довіри на прикладі святих (Марія Шипка),
  • Система виховання Дона Боско (о. Олег Ладнюк).

Представники Харківського Екзархату відвідали заняття Ігоря Васюти, який з легкістю навчив нас малювати портрети за одну хвилину та захопив представленням нестандартних малюнків вихованців католицької школи-гімназії св. Василія Великого. Учасники також мали змогу послухати о. Олега Ладнюка про «Запобіжну систему» виховання святого Дона Боско.

На завершення дня представники Польщі, Бразилії та Канади поділилися своїми новаторськими катехитичними практиками.

Другий день конференції був наповнений діленням досвіду та системами християнського виховання Сестер Служебниць в Україні та Бразилії, Чину святого Василія Великого та Отців Селезіян. Прекрасним висновком прослуханого можуть бут слова блаженної с. Йосафати : “Треба було починати від кореня, а саме від доброго виховання молоді. Треба було, щоб вже змаленька дитина вчилася пізнавати і любити Бога, добре молитися, любити ближнього, добре мислити, добро чинити і боятися гріха”.

На свято Матері Божої Неустанної Помочі усі охочі відправилися на прощу “Слідами Блаженної матері Йосафати”, під час якої відвідали с. Жужеляни, м. Червоноград та м. Жовква.

Висловлюємо щиру вдячність організаторами конференції – Патріаршій катехитичній комісії та Катехитично-педагогічниому інституту УКУ, а також модераторам заходу – директорці Катехитично-педагогічного інституту с. д-ру Луїзі Цюпі та заступникові голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ п. Назару Дуді.

Андрій Головченко, м. Харків, учасник конференції

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *