Відбулися формаційні курси для священників Харківського екзархату

З 18 до 21 жовтня у Харкові проходили формаційні курси для духовенства Харківського екзархату. В рамках курсів проведено лекції з теми «Нова євангелізація – виклики часу». Актуальність теми на часі – країни Європи переживають кризу віри, поширення секуляризму, ідеології споживацтва. Ці процеси поступово наростають і в Україні. Водночас є великий запит щодо нової євангелізації, зверненої безпосередньо до особистості людини. Адже проповідуючи Євангеліє, намагаючись достукатися до людей, можемо часом робити акценти на речах важливих, але не головних.

Євангелізаційна проповідь має бути керигматичною, зверненою до особистої зустрічі із Христом. Тому лектор курсів, о. Теодор Пилявський, ЧСВВ, розповів про особливості керигматичної проповіді і ролі особистої зустрічі з Христом. Розповісти про любов Христову може лише той, хто відчув її на собі, хто є свідком, а не читачем. Про це йшлося і в цьогорічному Посланні Папи Франциска на Світовий День Молоді.

Отець Віталій Лесів поділився власним досвідом віри і довіри Христові у складних обставинах. Часто намагаємося власними зусиллями робити те, що потрібно віддати в руки Богові і прийняти Його дію в нашому житті. Звернення до особистого духовного досвіду викликало жваве обговорення учасників.

Лекторка Олеся Колос презентувала навчальний курс «Католицизм», створений американським єпископом Робертом Барроном, а також розповіла про українські євангелізаційні спільноти (зокрема курс «Руах»), які намагаються розповісти про Вічне, використовуючи сучасні форми. Завершилися курси зборами священників екзархату, на яких головував Владика Василій, Екзарх Харківський. Обговорено поточні питання діяльності екзархату.

Повідомив о. В’ячеслав Труш

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *