Відбулася ІІІ Всеекзархальна проща Харків-Покотилівка

Уже втретє відбулася піша проща Харківського екзархату до Покотилівського монастиря. Напередодні храмового празника Покрову Пресвятої Богородиці з Харкова до василіянської обителі рушили понад 100 паломників. І варто зазначити, що кожного року кількість прочан зростає. Наймолодшому учаснику прощі виповнилося лише півтори року, а найстаршій — 77.

Цього року вперше організатором прощі виступила молодіжна комісія екзархату під проводом її голови о. Миколая Микосовського, ЧСВВ та за активної участі спільнот “Квіти Слобожанщини” (м. Харків) та “Вірні вірі” (смт. Покотилівка). Варто додати, що до акції долучилася також молодь з Полтави та інших міст України.

Особливістю цьогорічної прощі стало також те, що у ній взяли участь семінаристи, які відносяться до Харківського Екзархату, а саме з Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії, Львівської Духовної Семінарії Св. Духа та Івано-Франківської Духовної Семінарії.

Піша проща розпочалася 13 жовтня спільною молитвою у Катедральному соборі св. Миколая Чудотворця м. Харкова. Опісля колона рушила містом. Дорогою прочани кілька разів зупинялися, щоб помолитися, перепочити та послухати духовну науку. Першою зупинкою був монастир св. Івана Павла ІІ Згромадження сестер св. Йосифа,  де була можливість приступити до мощей бл. Олімпії та Лавренії. Опісля учасники прощі спільно помолилися молебень до Богородиці у мобільному містечку для вимущено переселених осіб. Втретє прочани зупинилися у лісі, де їх пригостили смачним обідом вірні м. Харкова.

До вечора колона прибула у Покотилівку, залишивши позаду близько 25 кілометрів. На порозі обителі їх урочисто зустрів ігумен монастиря о. Йосиф Щур, ЧСВВ та Протоігумен ЧСВВ о. Йоан Школик. Варто додати, що у монастирі відбулися молитовні нічні чування.

У день храмового свята Архиєрейську Літургію очолив Екзарх Харківський Владика Василій, який застановився над історією свята Покрову Пресвятої Богородиці, наголосивши на силі молитви Божої Матері. “Бог вибрав Її на Матір Свого Сина, тому і ми маємо молитися до Богородиці, просити Її, щоби через неї Господь вислухав нас”, – зазначив Архиєрей.

На завершення урочистостей на подвір’ї монастиря відбувся святковий концерт та частування традиційною “покровською кашею”.

>>Більше світлин тут<<


Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *