Святий Іван закликає людину жити за Божим Законом – Владика Василій у день свята Різдва Івана Хрестителя

“Сьогодні ми прославляємо народження Івана Хрестителя, через яке виявляється велика милість і сила Божа”, – про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця в день свята Різдва Івана Хрестителя. Архиєрей підкреслив, що Церква називає чудом народження святого Івана, бо неможливо, щоб від старших людей народилася дитина. А що є неможливим в людей, можливе в Бога. “Захарія і Єлизавета перебували в молитві, зверталися до Бога, дотримувалися Божих Заповідей та наказів. Хто з нас може похвалитися таким життям? Захарія та Єлизавета були праведними перед Господом”, – сказав Владика Василій.

Екзарх Харківський пригадав уривки Євангелія від Луки, де розповідається про діалог Архангела Гавриїла та священника, про невірство Захарії та сповнення благовісті.  “В сьогоднішнє свято ми згадуємо радісну подію в житті Захарії і Єлизавети, а також в житті всього люду. Коли Іван Хреститель виріс, він вів строге життя, жив у пустині, не вживав вина. А коли прийшов час, вийшов на річку Йордан із закликом: “Покайтесь, бо Царство Боже близько”. Святий Іван закликає людину жити за Божим Законом”, – додав Архиєрей.

Наприкінці Екзарх Харківський побажав брати приклад з праведників Захарії та Єлизавети, не знеохочувались в молитві, звертатися до Бога, не засумніватися, не нарікати, не звинувачувати, бо Бог є любов, є добро. Щоб також за прикладом святого Івана Хрестителя ми жили праведним життям, виконуючи Божі Заповіді.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *