Великоднє послання Владики Василія, Екзарха Харківського

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

Преосвященного єпископа Кир Василія

Екзарха Харківського Української Греко-Католицької Церкви

Всечесним та преподобним отцям, преподобним братам і сестрам,

возлюбленим у Христі братам та сестрам

 

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

А як звечоріло, того самого дня, першого в тижні, – а двері ж були замкнені там, де перебували учні: страхались бо юдеїв, – увіходить Ісус, став посередині та й каже їм: «Мир вам!» Ів. 20, 19

Так апостол Іван в Євангелії описав, як Воскреслий Ісус з’явився учням. Улюблений учень Христовий був свідком цієї події. Коли апостоли перелякані зачинилися в будинку, приходить Ісус, проходить крізь зачинені двері і каже: «Мир вам!» Воскреслий Христос приносить учням мир.

Що означає цей Божий мир? Через непослух Богові і гріх Адама людина втратила можливість перебувати з Господом в Едемському саду, накликала на себе прокляття і смерть. Але Бог у своєму милосерді «не бажає смерті грішника, але, щоб він навернувся і жив» (Єз. 33, 11). Тому Господь обіцяє зіслати Спасителя, який «спасе народ свій від гріхів їхніх» (Мт. 1, 21). Саме добровільні страждання Ісуса Христа, смерть на хресті та на третій день воскресіння принесли людству спасіння. Принісши себе в жертву своєю дорогоцінною кров’ю, Ісус відкупив гріхи всіх людей. Про це говорить апостол Павло: «У Христі маємо відкуплення Його кров’ю, відпущення гріхів, згідно з багатством Його благодаті.» (Еф. 1,7). Спаситель також звільнив нас від прокляття, яке ми успадкували через гріх Адама. Про це говорить апостол народів в листі до Галатів: «Христос нас викупив від прокляття закону.» (Гал. 3, 13). Завдяки цій жертві Спаситель примирив людину з Богом. Так говорить апостол: «Бувши ворогами, ми примирилися з Богом смертю Його Сина.» (Рим. 5, 10). А в листі до Колосян: «Бо сподобалося Богові, щоб через Ісуса примирити з собою все чи то земне, а чи небесне, встановивши мир кров’ю Його хреста.» (Кол. 1, 19-20). Ось якою великою благодаттю обдарував нас Господь. Своєю смертю і воскресінням переміг смерть, подав нам відпущення гріхів, примирив нас з Богом і дав життя вічне. Дякуємо Богові за Його безцінний дар. Саме про це звіщає апостолів Воскреслий Христос, коли приходить до учнів і каже: «Мир вам!».

Також сьогодні Воскреслий Ісус приходить до нас і каже: «Мир вам! Мій мир даю вам!» (Ів. 14, 27). Чи ми відкриті прийняти цей Божий мир? Чи ми прийняли цей мир? Чи, можливо, в нашому серці є страх або неспокій? В теперішній час різних небезпек та загроз, які намагаються посіяти неспокій в нашій душі, лише надія на Господа і Його благодать може захистити нас та зберегти душевний мир. Людина, яка не живе за сумлінням, яка робить зло, кривдить іншого, чинить гріх, ніколи не буде спокійною. Воскреслий Христос є тим, хто в Тайні Покаяння знову прощає нам гріхи, примирює нас з Богом, приносить мир в наше серце. Бережім цей мир, не даймо нікому позбавити нас його. Цей внутрішній мир є ознакою присутності благодаті Воскреслого Христа в нашому серці. Поширюймо цей мир навколо нас! Молімося, щоби Воскреслий Ісус зіслав свій мир на кожного з нас, на весь наш народ та на нашу Батьківщину Україну!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

+Кир Василій

Дано у Харкові,

у Великий і Страсний Вівторок 2021 р. Б.

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *