ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ преосвященного єпископа Кир Василія Екзарха Харківського Української Греко–Католицької Церкви

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
преосвященного єпископа Кир Василія
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви

 

Всечесним та преподобним отцям, преподобним братам і сестрам,

возлюбленим у Христі братам та сестрам

Христос Воскрес !

«Не жахайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розп’ятого.

Він воскрес, його нема тут. » (Мр. 16, 6)

Жінки, які бачили, як Йосиф з Ариматеї у п’ятницю зняв мертве тіло Ісуса з хреста і поклав до гробу та закрив великим каменем, прийшли в неділю зранку з пахощами до гробу, щоб намастити тіло. Ідучи, вони журилася, хто відкотить їм камінь від гробу. Коли ж прийшли, то побачили відкритий гріб та ангела. Великий страх огорнув їх. Тоді ангел промовив: «Не жахайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розп’ятого. Він воскрес, його нема тут. Ось місце, де його були поклали. Але йдіть, скажіть його учням та Петрові, що випередить вас у Галилеї» (Мр. 16, 6-7). Жінки притьмом побігли, щоб сповістити апостолів. По дорозі зустрів їх воскреслий Христос і промовив: «Радуйтеся!» Жінки, зустрівши і побачивши живого Ісуса, сповнилися великою радістю і звістили про це учнів.

Воскресіння Христове – це вияв могутності і сили Божої. Воскреслий Христос – це тріумф перемоги Господа над смертю, гріхом і злом. Воскреснувши з мертвих, Ісус вказує, що Він має владу над життям і смертю. Він переміг владу смерті, даруючи нам життя вічне. Воскреслий Христос переміг владу гріха і зла, даруючи нам благодать чинити добро. Воскреслий Христос переміг і зруйнував перегороду та ворожнечу, яка повстала між людиною і Богом через упадок в гріх наших прародичів, примиривши нас з Богом і даруючи нам мир. Тому воскресіння Ісуса – це велика радість, радість перемоги добра над злом.

Чи ми переповнені цією радістю Воскреслого Христа – Господа Переможця? Ми готувалися до дня Воскресіння Ісуса протягом Великого посту. Це був час і поле нашої духовної боротьби. Ми боролися з нашими немочами, злими звичками, спокусами, гріхами. Знаючи про свої слабкі сили, ми просили в Господа його благодаті і допомоги. І якщо ми, уповаючи на Спасителя, перемогли гріхи ненависті, гніву, образи чи інші, то ми воскресли до нового життя, життя в Ісусі Христі. І тоді ми зможемо пережити на собі радість Воскресіння, радість перемоги добра над злом.

Ось вже другий рік триває війна в Україні. Російський агресор порушив мир на нашій землі. Щодня гинуть Захисники України – наші герої, гинуть мирні люди і невинні діти. Скільки біди і горя принесла ця війна, скільки покалічених і зранених, скільки страждає у полоні, скільки пропавших безвісти… Всі ми прагнемо, щоб якнайшвидше закінчилася ця жахлива війна, і щоб ми повернулись до мирного життя. В історії не раз були випадки, коли завдяки Божому втручанню вірний народ перемагав ворога-агресора. Тому сьогодні благаємо у Воскреслого Господа його допомоги, Божої сили, щоб прогнати з нашої землі загарбника, перемогти ворога-злочинця, і щоб знову Божий мир запанував на нашій Батьківщині-Україні.

 

Вітаю усіх вас із світлим святом Воскресіння Христового! Бажаю вам бути переможцями добра над злом. Бажаю душевної радості та миру!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

 

† Василій

Екзарх Харківський УГКЦ

Дано в Харкові,
у Велику і Страсну П’ятницю 2023 р. Б.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *