Владика Василій у день Воскресіння Христового: Це свято є виявом Божої сили та Божої могутності

“Воскресіння твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем тебе співом прославляти.” (Стихира із Пасхальної Утрені)

Великодні Богослужіння у нижньому храмі свв. апостолів Петра і Павла Катедрального Собору Св. Миколая Чудотворця УГКЦ у м. Харкові очолив Владика Василій Екзарх Харківський у співслужінні з о. Миколою Семеновичем, о. Олегом Рибчаком, дияконом Франциском, ЧСВВ та о. Вячеславом РКЦ.

Розпочались Богослуження з Надгробного, а відтак було відслужено Пасхальну Утреню, Архиєрейську Св. Літургію та відбулося благословення пасок.

ПАСХАЛЬНА УТРЕНЯ

З богослужень празника Христового Воскресення на особливу увагу заслуговує пасхальна утреня, яку можна б назвати величним гимном прослави Христа-Переможця. Її авторство приписують ве­ликому богослову Східної Церкви й великому мистцеві слова — святому Йоану Дамаскину (к. 676 — к. 749). Ймовірно, що вона укладена на основі пасхальних проповідей святих Отців — Григорія Богослова, Григорія Ниського й Йоана Золотоустого. Зміст воскрес­ної утрені глибоко-догматичний, форма високо-поетична, тон дуже радісний і переможний. 

Тропар Пасхи Христос воскрес із мертвих…, який стільки разів співаємо у воскресний час, охоплює ввесь зміст, суть і значення празника. Осередок воскресної утрені творить канон. В ірмосах, тропарях і стихирах канона виступає перед нами Христос як обі­цяний Месія, як Бог у маєстаті й силі, як Спаситель і Відкупитель, як Переможець над смертю, адом і гріхом.

Воскресна радість сягає вершини у стихирах Пасхи. Вони творять один могутній гимн радости на честь воскреслого Хрис­та — новозавітньої Пасхи. Та радість уділяється всім і всіх обіймає, навіть наших ворогів. “Воскресення день, — співаємо в останній стихирі, — і просвітімся торжеством, і друг друга обіймім! Промов­мо: Браття — і тим, що ненавидять нас; простім усе з воскресен­ням і так заспіваймо: “Христос воскрес із мертвих… “. 

о. Юліян Катрій, ЧСВВ. “Пізнай свій обряд”

На завершення Святої Літургії Владика Василій подякував усім за молитву та привітав із святом Воскресіння Христового: “Саме це свято є виявом Божої сили та Божої могутності. Господь воскрешає мертве тіло, вказуючи на те, що Він є Богом і має владу над всім, над життям і над смертю. Він є Бог, який перемагає зло і подає нам добро, подає нам благодать. Всім вам бажаю, щоб кожен з вас перебував в цій Божій благодаті, щоб кожен перемагав зло в своєму житті з допомогою сили Божої, надіючись на Господа. Він воскрес і дає нам життя. Він є надією на наше краще життя. Нехай Господь благословить усіх вас і весь наш народ, щоб ми якнайшвидше відчули це краще життя!”

Після Благословення Артоса та Великодніх кошиків, парафіяльна молодь та брати семінаристи разом з дітьми водили біля храму гаївки. 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *