У Римі відбулася національна проща з нагоди 150-річчя канонізації св. Йосафата

У суботу 24 червня у Прокатедральному соборі святої Софії в Римі відбулася Велика вечірня з литією, яку відслужив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з високопреосвященними та преосвященними єпископами, духовенством, за участі монашества. У спільній молитві взяв участь також Екзарх Харківський владика Василій.

До храму прибули численні представники української громади Рима та прочани, які приїхали до Вічного міста на святкування 150-річчя від проголошення святим священномученика Йосафата Кунцевича, архиєпископа Полоцького.

Співав хор студентів Івано-Франківської вищої духовної семінарії імені святого Йосафата, а служили при літургійних церемоніях студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі.

У слові на закінчення Великої вечірні з литією Блаженніший Святослав привітав учасників спільної молитви і подякував їм за чисельну присутність. Він наголосив, що у неділю Свята Літургія в соборі Святого Петра відбудеться на головному престолі, і цей привілей надав Святіший Отець Франциск у відповідь на особисте прохання Блаженнішого Святослава.

Далі Предстоятель УГКЦ зазначив, що проща для відзначення 150-річчя від проголошення святим священномученика Йосафата, має три головні наміри. Передусім жертвуємо ці молитви і прощу за мир в Україні, бо війна не припиняється ні на день, навіть на період жнив. Другий намір – це єдність, єдність всієї Церкви, яку єдину заснував Христос, але передусім – єдність Церков Володимирового Хрещення, Київської Церкви. За цю єдність молився постійно святий Йосафат і навіть віддав за неї своє життя – не за якусь малу справу, а за єдність Церкви, всіх християн. Третій намір – той особистий, який має кожний з учасників паломництва до Рима.

У неділю 25 червня о 12.00 паломники взяли участь у молитві “Анджелус” із Папою Франциском, а о 13.00 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія в соборі Святого Петра.

Джерело: http://osbm.org.ua/index.php/2014-11-26-09-44-45/novyny-provintsii/3905-velyka-vechirnia-z-lytiieiu-v-sobori-sviatoi-sofii-v-rymi-v-ramkakh-natsionalnoi-proshchi-z-nahody-vidznachennia-150-richchia-vid-kanonizatsii-sviatoho-yosafata,

http://news.ugcc.ua/video/u_rim%D1%96_rozpochalos_palomnitstvo_z_nagodi_150r%D1%96chchya_kanon%D1%96zats%D1%96i_svyashchennomuchenika_yosafata_79812.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *