У Полтаві виставили мощі «апостола єднання», святого Йосафата Кунцевича

ugkcЗ 12 лютого у храмі Пресвятої Трійці УГКЦ виставили мощі святого Йосафата, Архиєпископа Полоцького, мученика за єдність Церкви в Україні.

У цей день священики та віряни парафії УГКЦ у Полтаві молилися за церковну та конфесійну єдність українців, мир та спокій на українських землях і за подолання військового конфлікту на Донбасі.

Після Св. Літургії відбулося виставлення мощей українського святого та молебень до святого Йосафата, яким присутні вшанували постать покровителя України.

Іван Кунцевич народився 1580 року у Володимирі-Волинському. У 24 роки він вступив до Монастиря Святої Трійці у Вільні та отримав монаше імʼя Йосафат. У 1609 році Кунцевича висвятили на священика.

Помер священик у 1623 році від побиття противниками церковної єдності. Біля тіла мученика почали діятися чуда. У 1643 році Папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата Блаженним, а через 224 роки Папа Пій ІХ прилучив Йосафата до Лику Святих Вселенської Церкви.

Папа Римський Іван-Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.

Після Служби настоятель храму Пресвятої Трійці отець Юрій Кролевський розповів полтавцям про особу священномученика, оцінюючи його особистий внесок у розбудову Церкви, громадянського суспільства та української держави:

— Постать святого Йосафата ми сьогодні можемо охарактеризувати як незламного українського єпископа. Він мислив у напрямку єдності цілого українського народу, долаючи різні стереотипи, конфесійне мислення та інші «штучні» розбіжності, якими вороги завжди хотіли поділити українців. За що і постраждав, бо був змушений віддати своє життя в ім’я любові до своєї Церкви та держави.

Також священик наголосив на тому, що головним завданням та обов’язком кожного християнина, незважаючи на конфесійність, є плекання та побудова єдності на усіх ланках суспільного життя: у своїй родині, Церкві та державі.

Опісля усі змогли помолитися та прикластися до мощей святого Йосафата.

Мощі ще деякий час знаходитимуться у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Полтаві за адресою: Липнева, 32 (за зупинкою ГРЛ). У разі додаткових питань: 050-661-30-35 (о. Максим).

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві

Джерело: http://poltava.to/project/2057/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *