Максим Чуприна про Всеукраїнський З’їзд мирян УГКЦ: Цікаво почути свідчення про святість від своїх сучасників

3-4 листопада у Києві проходив Всеукраїнський З’їзд мирян УГКЦ. Одним з основних меседжів з’їзду був –  “Зробити невидимого Бога видимим через діла добра”. І справді, маємо власним життям показати присутність Божої любові, тільки по ділах бачимо, на що людина готова заради своїх принципів.
На з’їзді цікаво було почути свідчення про святість від своїх сучасників, як це виявляється в їхньому житті. Розумієш, що попрацювавши над собою і переглянувши свої життєві принципи, також можеш піти за їхнім прикладом.
Під час праці в групах учасники обговорювали перешкоди в повсякденному житті на дорозі до святості кожної людини в різних сферах життя. Знайшлося дуже багато різних чинників, і всі вони виглядали важливими, але, як би це складно не було, треба було виділити по 3-4 основних в кожній сфері, для яких потім формували шляхи вирішення, які були внесені в резолюцію. Серед них були такі: щира молитва, подавати особистий приклад життя, частіше співпрацювати з нецерковними медіа, збільшити активність людей в церкві через різноманітні спільноти, проводити християнські науки для всіх парафіян.
Наступного дня відбулися панельні дискусії. Всі розглянуті на них теми були цікавими й важливими, але через обмеженість часу можна було обрати лише одну. Я був присутній у групі “Сучасні медіа і Церква”, де обговорили недостатню висвітленість теми Церкви в популярних медіа. Важливо робити власне інформаційне наповнення на місцевих рівнях, бути відкритішими: висвітлювати діяльність церкви, життя парафії, відповідати на питання простих мирян, розвивати різні медійні формати подання інформації. Також дієво розвивати церковні організації, брати активну участь у вже існуючих, адже треба творити добро для наших ближніх.
Варто зазначити, що особливо цікаво було побачити на з’їзді презентацію спільнот і ознайомитися з їх діяльністю, тоді відчуваєш їхній запал і активність життя в Церкві, готовність діяти і змінювати.
                                                                             Максим Чуприна, м. Харків

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *