У Крехівському монастирі відбулася проща, присвячена 400-літтю Василіянського Чину св. Йосафата

4220-21 травня відбулася проща до Крехівського монастиря св. Миколая (що на Львівщині), присвячена 400-літтю Василіянського Чину св. Йосафата. Увечері 20 травня Екзарх Харківський Владика Василій очолив святкову Вечірню у співслужінні з численним духовенством.

21 травня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

58З Блаженнішим Святославом Св. Літургію співслужили: Єпарх Бучацький – Преосвященний Владика Дмитро, ЧСВВ, Екзарх Харківський – Преосвященний Владика Василій, ЧСВВ, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії – Преосвященний Владика Володимир, ЧНІ.

Василіянський Чин Св. Йосафата представляли три Протоігумени разом з ченцями своїх Провінцій: о. Йоан Школик – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Андрій Белеканич – Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні, о. Миколай Козіцький – Протоігумен Провінції Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі. Також в богослужіннях взяли участь ієромонахи Словацької Провінції Свв. Кирила і Методія.

63Разом з Отцями Василіянами, Літургію співслужили священики Львівської Архиєпархії та інших єпархій Української Греко-Католицької Церкви, в тому числі й Мукачівської греко-католицької єпархії.

Численні священики уділяли прочанами Святу Тайну Покаяння.

У своїй проповіді з нагоди прощі до Крехівського монастиря (за матеріалами http://news.ugcc.ua), Блаженніший Святослав відзначив, що: Відродження Василіянського Чину 400 років тому було, безперечно, державотворчою, націєтворчою силою, яка завжди просвічувала дорогу нашим людям у, можливо, найглибшій темряві історичного буття.

71«Ми зібралися тут, у цьому старовинному монастирі, передусім для того, аби споглядати і святкувати присутність між нами великого отця, великого святого Христової Церкви – святого Миколая, Мироликійського чудотворця».

За його словами, постать святого показує нам, що саме святі люди є ті, які творять історію. Саме святі люди є ті, які можуть бути справжніми провідниками свого народу і своєї Церкви. «Тому ми сьогодні славимо святого Миколая і просимо, аби нашій Церкві ніколи не забракло святих, які б творили сучасну історію нашої Церкви і нашого народу».

79У цій прощі, сказав Глава Церкви, ми також хочемо відсвяткувати 400 років відродження старовинного монашества Київської Церкви у Василіянському Чині: «За цією глибокою історичною дією стоїть Йосиф Вельямин Рутський – мій великий попередник, який подарував нашій Церкві і відродив те монашество, яке від початків християнства було світлом для нашого народу, просвітило всі кінці Східної Європи світлом Христового Євангелія».

«Хочу, аби і проща, і ювілейний рік Василіянського Чину для кожного з нас, для нашого монашества, для наших богопосвячених чоловічих і жіночих спільнот став Силоамською купіллю, де б усі ми могли вмитися і відродитися», – сказав Глава УГКЦ.

85Проповідник також висловив намір молитися і за тих, які в силу людського вибору є провідниками українського народу. «Молитимуся, щоб вони не блукали в темряві і не завели нас у чергову яму, щоби Господь дав нам таких провідників, які є добрими християнами. І які б християнську віру ставили найвище і на перше місце в своєму житті», – побажав українцям Блаженніший Святослав.

На завершення Архиєрейської Божественної Літургії, Глава Церкви уділив усім присутнім Повний відпуст і Благословення з нагоди Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата.

152153

146

Джерело:http://www.osbm.org.ua/index.php/2014-11-26-09-44-45/novyny-provintsii/3868-arkhiiereiska-bozhestvenna-liturhiia-v-krekhivskomu-monastyri-z-nahody-proshchi-prysviachenoi-400-litnomu-yuvileiu-vasyliianskoho-chynu-sv-yosafata

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *