У Краматорську відбулася модульна навчальна програма “Студії Живої Парафії”
Про розвиток громад, сучасні навички управління соціальними проектами та служіння парафіяльним громадам говорили цього тижня у Краматорську в рамках проекту МБФ «Карітас України» «Зміцнення місцевої самоорганізації та соціальної згуртованості громад у східному та південному регіонах України». Священики Харківського, Донецького та Одеського екзархатів разом із активними парафіянами стали учасниками модульної навчальної програми «Студії Живої Парафії». Зібрання налічувало близько 40 учасників, частина з яких які є фасилітаторами громад у своїх регіонах. Протягом трьох днів перед присутніми стояло вагоме завдання – опанувати навички реалізації соціальних проектів, правильного обґрунтування та аналізу проблем потребуючих у громадах.
З вітальним словом і благословенням на успішне навчання до всіх присутніх звернувся Владика Василій, Екзарх Харківський – Голова Відділу соціального служіння УГКЦ. Архиєрей пригадав слова Христові: “Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе, візьме щодня на себе хрест свій і йде за мною. Бо хто хоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу задля мене, той її врятує….Хто буде соромитися мене та моєї науки, того й Син чоловічий буде соромитися, коли прийде у славі своїй і Отця, і ангелів святих.” (Лк. 9, 23-24, 26). “Ми не повинні соромитися визнавати свою віру, – підкреслив Владика Василій, – а маємо виявляти її своїми вчинками, зокрема милосердям до потребуючих, щоб таким чином удостоїтися увійти в Небесне Царство”.
Зазначимо, що на заході також був присутній віце-президент БФ «Карітас України» о. Андрій Нагірняк, який у своєму виступі розкрив основоположні принципи Стратегії розвитку соціального служіння, що затверджена Синодом Єпископів УГКЦ у 2016 році.
Служити ближньому – це покликання Української Греко-Католицької Церкви та найвагоміший внесок у розвиток кожної людини та громади в цілому. Зокрема, під час заходу учасники утверджувалися в розумінні та правильному трактуванні головних цінностей живої парафії. “Для мене особисто жива парафія – це рух, коли громада активна не лише в духовному житті, а й поєднана соціальним служінням, шляхом трансформації провідних ідей Церкви у повсякденні життєві справи наших парафіян. Це синергія ідей дияконії та корисних вчинків задля розв’язання проблем потребуючих та підтримки цих людей”, – зазначає о. Володимир Раковецький, адміністратор парафії Всіх Святих українського народу УГКЦ м. Полтави.
Варто додати, що програма відбувається за підтримки досвідчених менторів із БО «Львівська освітня фундація». Продовжиться освітній курс наступними навчальними модулями, що стосуватимуться якісного залучення коштів на підтримку соціальних проектів парафій та кроків їх реалізації на благо парафіяльних громад.
Оксана Лашенкова