У Хмельницькому урочисто проголосили створення Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ

7 лютого в храмі Різдва Преcвятої Богородиці УГКЦ, що в Хмельницькому, відбулася історична подія – проголошення Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

З цієї нагоди відбулася урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав разом із владиками Синоду Єпископів УГКЦ, за участю Архиєпископа Клаудіо Гуджеротті, Апостольського нунція в Україні.

Під час Богослужіння, перед проповіддю, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, урочисто зачитав Декрет про проголошення. У документі подається докладний історичний екскурс цієї єпархії. «Досвід пастирського служіння на цих теренах засвідчив, що для кращої духовної опіки наших вірних, розвитку тривких основ для оновленого життя повіреної нам пастви та з огляду на нові обставини є необхідним створення нової єпархії», – ідеться в ньому.

Територія новоствореної єпархії простягається на Хмельницьку область і вона належатиме до Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ. Осідком Єпархіального єпископа Кам’янець-Подільської єпархії буде м. Хмельницький.

Глава УГКЦ у своїй проповіді пояснив, для чого Церква проголошує нові структури, відкриває нові єпархії, будує нові храми, засновує нові єпископські осідки.

Він також подякував усім, хто спричинилися до розбудови УГКЦ.

«Особливо згадуємо працю і посвяту Митрополита Василя. Не один рубець на його серці закарбований через його невтомне апостольське служіння на Поділлі. Я вдячний священикам, духовенству та монашеству, яке невтомно тут працює і є апостолами Божого милосердя. Особливо дякую братам-семінаристам Тернопільської духовної семінарії, які знають, що означає будувати храм, як спільноту через катехитичну працю, діла милосердя, і також знають, як за один місяць можна збудувати Господній храм», – промовив Предстоятель Церкви.

 

Джерело: http://news.ugcc.ua/video/u_hmelnitsku_urochisto_progolosili_stvorennya_kamyanetspod%D1%96lskoi_ieparh%D1%96i_ugkts_75910.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *