Жива парафія: Покотилівський монастир

Свято-Покровський монастир отців Василіян у селищі міського типу Покотилівка Харківської області заснований у 1994 році. Як каже настоятель монастиря ієромонах Йосиф, парафія сформована з людей, які ось пережили в житті: проблему, горе, біль і потім прийшли сюди.

Про це йдеться в документальному фільмі «Живого. ТБ» «Жива парафія. Храм Покрови Пресвятої Богородиці оо. Василіян (с. Покотилівка)».

– Ми здобули тут духовний дім. Ходимо сюди всією сім’єю, – кажуть Аля і Євген Бондарі.

– Ми тут знайшли багато друзів, а друзі знайшли нас, – відзначають Василь і Марина Ріябко.

– Покотилівка – класичне селище міського типу на Сході України, – розповідає ієромонах Йосиф Щур, настоятель Свято-Покровського монастиря ЧСВВ, – парафія спершу розвивалася повільно, бо ставлення до Греко-Католицької Церкви тут було дуже критичне. Парафія сформована з людей, які ось пережили в житті: проблему, горе, біль і потім знайшли наш монастир.

– У мене був образ життя неправильний, – ділиться парафіянка Катерина, – я палила, вживала спиртні напої. Був вибір жити або не жити. Бог мене сюди привів через мою роботу, треба було тут поштукатурити приміщення… Моє життя круто змінилося. Я припинила вживати спиртні напої, стали інші цінності. 12 років палила, і вже шість років як кинула. Кажу, Господи, навчи мене співати і славити Тебе. І поступово мені Бог давав голос.

– Коли в людини все добре, вона не шукає Бога, – вважає парафіянка Любов Степанівна, – а коли стається якась біда, а в мене це народження внучки, яка має проблеми. Це те місце, яке мені допомогло вийти з глибокої ями, в якій я перебувала в духовному плані.

– Тут тобі ніхто ніколи не скаже, що ти неправильно одягнений, – відзначає парафіянка Олена, – я приходжу сюди, щоб поспілкуватися з Богом і я відчуваю, що Господь тут є.

Владика Василь (Тучапець), екзарх Харіквський називає парафію у Покотилівці «духовним осередоком», де шукають допомоги люди не тільки з Покотилівки, а з Харкова, з Мерефи, з усієї околиці як до справді духовного центру.

Літургію тут служать щодня.

– Кожного дня ми молимося молитви на оздоровлення, так звані «вичитки», – каже священик.

При монастирі є молодіжні групи, різні товариства, зокрема товариство «Матері в молитві», «Апостольство молитви», товариство Матері Божої Покровительки доброї смерті. Діє недільна школа, де крім катехизації, діти танцюють, малюють, вивчають вірші.

На парафії також надають духовну підтримку пораненим воїнам АТО.

– Ми кожного дня молимося за мир та спокій у нашій державі, – відзначає ієромонах Йосиф.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: http://news.ugcc.ua/video/na_paraf%D1%96i_u_pokotil%D1%96vts%D1%96_lyudi_z_us%D1%96iei_hark%D1%96vshchini_shukayut_dopomogi_75932.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *