У Харкові відбувся круглий стіл на тему: “На шляху до розбудови миру: досвід Харківського регіону у міжрелігійному діалозі”

16 листопада з благословення Владики Василія Екзарха Харківського у м. Харкові відбувся круглий стіл на тему: “На шляху до розбудови миру: досвід Харківського регіону у міжрелігійному діалозі”. Організатором заходу виступив БФ “Карітас Харків”.

Метою круглого столу було виявити ключові проблеми Харківщини, які є причинами різного роду конфліктів в регіоні та стоять на перешкоді розбудови миру, а також представити окремі висновки щодо можливих шляхів та перспектив їх вирішення на локальному та національному рівнях. У ході зустрічі було проаналізовано сучасні виклики для українського суспільства, які стоять на шляху до діалогу, і сформовано практичні рекомендації – стратегію розбудови миру і справедливого суспільства в Україні.

У круглому столі взяли участь: Владика Василій, Екзарх Харківський УГКЦ, Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (УАПЦ), представники УПЦ КП, УПЦ МП, мусульманської громади, християн віри Євангельської, лютеранської Церкви, Українського Біблійного Товариства, а також харківської міської і обласної ради та громадської організації “Рада мирних ініціатив”.

У вітальному слові Преосвященний Владика Василій найперше наголосив на мирних міжрелігійних відносинах у Харкові, згадавши про спільні січневі моління за єдність між християнами, які щороку відбуваються почергово у храмах різних конфесій. “Спільна молитва, спільні зустрічі і благодійна діяльність – це ті чинники, які допомагають у розбудові миру. Ми повинні поважати рішення людини щодо вибору релігії, а не нав’язувати свою чи ворожо наставляти до іншої”, – зазначив Архиєрей.

Варто додати, що у першій панельній дискусії обговорювали питання “Які кроки необхідні зробити владі, Церкві та представникам громадянського суспільства для розбудови та утвердження миру в Україні.”

Про “Регіональний внесок (Львів, Київ, Харків) до подолання локальних конфліктів та непорозуміння. Чи помітні ці зміни на національному рівні?” на другій панельній дискусії розповів о. Андрій Нагірняк – віце-президент “Карітасу України”. Опісля було обговорено стратегію участі Церков та релігійних організацій у миробудувані, а також йшлося про діалог в умовах конфлікту.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *