Ця організація допоможе краще послужити для наших родин, Церкви та суспільства – Екзарх Харківський під час ініціації в Лицарі Колумба у Полтаві

12325260_1689013808044744_1982958970_nУ неділю, 13 березня, у храмі Пресвятої Трійці м. Полтави відбулася ініціація (прийом) в братерську організацію чоловіків-католиків “Лицарі Колумба”, яка становить потужну опору Церкви в сучасному світі.

Ініціація розпочалося Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, у співслужінні з о. Юрієм Кролевським, настоятелем храму, отцем Анатолієм Теслею, капеланом “Лицарів Колумба” та отцем Максимом Кролевським.

У Святій Літургії, вірні разом з духовенством, окремими молитовними проханнями молилися за добрий початок та розвиток братерської організації “Лицарі Колумба” в Полтаві та Харківському екзархаті.

У своєму архиєрейському слові, єпископ наголосив на важливості чоловічої братерської організації у житті та розвитку Церковної спільноти. “Така організація буде сприяти оживленню цілої парафіяльної родини, – зауважив владика Василій під час проповіді, – бо, об’єднуючи наших чоловіків, допоможе нам разом й спільно робити багато добрих справ та краще послужити для наших родин, Церкви та суспільства”.

Після Божественної Літургії розпочалася й сама ініціація у чоловічу братерську організацію, яку провела група Лицарів Колумба з м. Києва, що є відповідальною за створення осередків братерського Ордену в Україні.

Таким чином, цього дня у м. Полтаві створився перший осередок Лицарів Колумба у Харківському екзархаті та заіснувала ще одна Рада Лицарів Колумба в Україні, яка названа на честь гетьмана Івана Мазепи.

Усі члени новоствореної організації висловили вдячність своєму духовному батькові, наставнику та провіднику — владиці Василію (Тучапцю), екзарху Харківському, за його участь та присутність під час ініціації, цієї важливої події у їхньому житті.

Довідка

Лицарі Колумба засновані в США преподобним отцем Майклом Дж. Маꥳвні в 1882 році. Членами Лицарів Колумба є понад 1,8 мільйони людей, котрі зібрані у 15 000 рад в 14 країнах світу. Лицарями можуть бути лише практикуючі чоловіки-католики віком від 18 років. Членство поділяється на чотири різних ступені, кожен з яких ілюструє певний принцип ордена. За підтримку Лицарями Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність, святий Папа Іван Павло II називав орден “сильною правою рукою Церкви”.

Процес заснування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий ще попереднім Главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що проходила в Чикаго, США, запросив лицарів розпочати свою діяльність в Україні. Ця ініціатива пізніше була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) та Митрополитом Мечиславом (Мокшицьким) зі сторони Римо-Католицької Церкви.

                                Прес-служба парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *