У Харкові обговорювали перебіг діалогу між УАПЦ та УГКЦ

У Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі м. Харкова 1 липня відбулося засідання єпархіальної ради Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Члени контактних груп від УАПЦ і УГКЦ – архиєпископ Ігор (Ісіченко), єпископ Василь (Тучапець), митр. прот. Мирон Бендик, митр. прот. Віталій Зубак, о. Володимир Червонников ознайомили присутніх із перебігом діалогу щодо можливості євхаристійного єднання між обома Церквами та першими виробленими спільно проектами.

Згодом учасники засідання прийняли ухвалу «Про перебіг діялогу з УГКЦ» а також заяву «Повертаймо слову православний його справжній сенс». У останньому документі наголошується, що перебіг діалогу з УГКЦ та нові перспективи, відкриті ним, підтвердили правильність стратегічного вибору, здійсненого XXV єпархіальним собором УАПЦ: «здорова православна ідентичність українців має формуватися на основі київської помісної традиції, найкраще збереженої УГКЦ».

«Ми починаємо дорогу до церковної єдности, аби, позбувшись атавізмів казенного «політичного православ’я», разом із братами з УГКЦ та всіх інших спільнот, які вийдуть на цю саму дорогу, відкрити радість – бути православними в найбезпосереднішому сенсі цього слова і нести цю радість у світ, в Україну ХХІ ст., котра так потребує справжньої, правдивої віри», – йдеться у заяві.

Представники єпархіальної ради Харківсько-Полтавської єпархії також обговорили стан духовної освіти в єпархії та прийняли ухвалу «Про перспективи розвитку богословської освіти в Харківсько-Полтавській єпархії». Учасники засідання, окрім того, затвердили програму архиєрейських відвідин парафій до кінця 2015 року.

Ознайомившись із програмою загальноукраїнською прощі до Зарваниці, в якій уперше візьме участь і паломницька група Харківсько-Полтавської єпархії, єпархіяльна рада прийняла ухвалу «Про єпархіяльну прощу до Зарваниці».

Джерело: РІСУ http://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/interchurch_relations/60407/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *