Всеукраїнська проща до Зарваниці об’єднала десятки тисяч людей у молитві за Україну

Цьогоріч проща була приурочена 150-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького, а на таких заходах, як зустріч з молоддю, похід зі свічками до монументу Богородиці на чудотворному місці, Архиєрейська Свята Літургія перед Собором Зарваницької Божої Матері та освячення каплиці-меморіалу на честь героїв Небесної Сотні Патріарх закликав вірних до посиленої молитви за мир в Україні та героїв, які віддали своє життя за неї.
Предстоятель привітав також мирянські спільноти УГКЦ, які 18 липня зібралися у Зарваниці на перший Всеукраїнський форум. Харківський Екзархат представляла спільнота «Поєднані в Любові» створена з благословення та участі владики Василя (Тучапця),Екзарха Харківського,28 грудня 2014р.при парафії Архистратига Михаїла м.Люботин Харківської області.Духівником спільноти є о.Ігор Табака.

 

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Власне цього року, зважаючи на військові події на Сході України, кількість піших паломників була рекордною. Найбільша група, понад 2000 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Вірні нашого Екзархату прибули на прощу автобусом,не зважаючі на це, шлях був досить тяжкий, адже люди подалали близько 1000 км.

 

У ніч проти 19 липня під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці відбувся багатотисячний похід вірних за свічками до монументу Матері Божої у місці Її об’явлення.
Молитовну процесію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, члени Синоду Єпископів УГКЦ, а також Президент Папської агенції KNEWA Монсеньйор Джон Козар та особистий посланець Патріарха Венеції (Італія) Франческо Моральйі, Єпископський Вікарій Венеціанського Патріархату Монсеньйор Діно Пістолато.
Високодостойні гості від імені вірних своїх Церков висловили слова солідарності з українським народом у часі війни.Монсеньйор Джон Козар подякував за запрошення взяти участь у прощі. Передав вітання від Тімоті Кардинала Долана (Timothy Dolan), Архиєпископа Нью-Йорку, та вірних Католицької Церкви Америки і Канади: «Я ділюся солідарністю у молитві та підтримкою мільйонів вірних, які вимушені залишити свої домівки, рятуючи своє життя, – сказав Монсеньйор. – Нехай ваша присутність у цьому святому місці пригадує нам, що ми є святим народом».
«Знаю, що це паломництво тісно повязане з молитвою, щоб врешті випросити миру в Україні і що для вас це буде моментом зворушливої пам’яті по відношенню до багатьох людей, які втралити життя, – йшлося у посланні Патріарха Венеції Франческо Моральйі. – Тому і я разом з вами від щирого серця підношу усильну молитву до єдиного Господа, щоб Він, силою свого безмежного й божественного
Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив Владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, вірні центральною вулицею села несли свічки та у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”. Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизились до монументу, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Матері Божої.

19 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, завершилася Всеукраїнська та молодіжна проща до Зарваниці у Богослужінні взяли участь Архиєреї УГКЦ, близько 300 священиків, представники влади і десятки тисяч паломників з різних куточків України та з-за кордону.
Говорячи про щирість молитви, Предстоятель зауважив, що умовою сповнення усіх молитов, які ми сьогодні принесли до нашого Спасителя, за посередництва Його матері є наша віра. «Ми просимо про мир. А чи ми віримо, що саме силою Божою цей мир може настати. Скажімо сьогодні у цій хвилині, разом з євангельським прикладом оздоровлених сліпців: так, віримо, Господи. І тоді станеться з нами, з нашим народом те саме, про що ми чуємо у Христовому Євангелії. Так як Він торкнувся колись незрячих очей, які прозріли, так торкається сьогодні нашого болю, торкається нашого страху, наших сумнівів, відкриває нам надію, сповняє нас силою, Силою Божою. Сповняє найглибше прохання, яке ми сьогодні принесли до Нього», – переконує Блаженніший Святослав.
“За вірою вашою, дасться вам. Ці слова так по-особливому звучать сьогодні у наших серцях, а торкаючи нас тут, у Зарваниці, своєю життєдайною десницею Христос наповняє нас силою і здатністю іти вперед, вистояти і перемогти над темрявою, над гріхом і злобою. Але перемогти Його силою, Його світлом, Його любов’ю і благодаттю», – наголосив проповідник.
Після Літургії Предстоятель УГКЦ спільно із намісником Марійського духовного центру Зарваниця Кир Василієм Семенюком під оплески десятків тисяч вірних вітав у Зарваниці прочан із Донеччини, Харкова, Херсону, Запоріжжя, Одеси, Полтави та інших регіонів України.


Блаженніший Святослав повідомив про те, що Святіший Отець Франциск, Папа Римський, визнав геройскість чеснот митрополита Андрея Шептицького, а це – вагомий крок на шляху до його беатифікації. Глава УГКЦ попросив вірних продовжувати молитися за прославу митропилита та відзначив, що мати ще одного святого – це великий дар для УГКЦ. Відтепер вірні можуть називати митрополита Андрея праведним.
Блаженніший Святослав закликав депутатів Верховної Ради України, які були присутні на прощі, духовенство та мирян стати на захист інституції сім’ї, як нерозривного союзу між чоловіком і жінкою. «Не дайте посміятися, не дайте, щоб хтось зміг законодавчо знищити інститут сім’ї в Україні». Таким чином, перед багатотисячною аудиторією Глава УГКЦ засудив проект змін до Конституції у статті 28 та інших, де не говоритися про шлюб, як союз чоловіка і жінки, і тим самим законодавчо допускаються одностатеві шлюби.

На зворотному шляху прочанам нашого екзархату був організований несподіваний подарунок- екскурсія до Музею-садиби Йосипа Сліпого — духовно-меморіального музею у с.Заздрість Теребовлянського району Тернопільської області.

Прочани Харківського Екзархату дякують за участь в прощі владиці Василю (Тучапцю) Екзарху Харківському,а також священикам які взяли участь у паломництві до Зарваницької матері Божої.Особливу вдячність висловлюємо о.Василю (Улішаку) за організацію прощі.

 

фото: Андрій Головченко, www.tze.org.ua


Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *