У Харківському екзархаті стартували “Екологічні місії для порятунку створіння”

22 вересня у м. Люботин, що на Харківщині, відбулися екологічні місії для порятунку створіння, які провів отець Максим Кролевський, екореферент Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті. Йому допомагали Оленка та Марійка Андрушко, учасниці полтавської молодіжної спільноти “Українська молодь – Христові”, що діє при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ у м. Полтаві.

Душпастир завітав до міста Люботин на запрошення отця Ігора Табаки, настоятеля храму святого архистратига Михаїла.

Екологічна ініціатива розпочалася Божественною Літургією. Під час Святої Літургії священик та вірні окремими молитовними проханнями молилися за збереження довкілля, за мир на українських землях, за подолання воєнного лихоліття та наслідків війни на Донбасі.

Під час недільної проповіді отець Максим наголосив на важливості автентичної реалізації християнської віри через призму відповідальності за Богом створений світ: «Наша віра повинна реалізовуватися у конкретній діяльності. Ми не можемо, виходячи з храму, переступаючи поріг Церкви, поводитися у повсякденному житті, у побуті, у суспільній дійсності так, наче Бога немає».

Екореферент переконаний, що «якщо ми не можемо мислити чи діяти якимись глобальними категоріями, вплинути на подолання негативної екологічної поведінки щодо інших осіб чи цілих структур, то ми завжди можемо зробити перший важливий та дієвий крок – розпочавши з себе, своєї родини, дітей та свого власного дому. Бо, коли ми перемінимо себе та свою власну поведінку, побудуємо здорову екологічну атмосферу свідомості у своїй родині, то це буде великим свідченням нашої християнської віри та відповідальності за Богом створений світ».

Після Святої Літургії отець Максим презентував для вірних парафії Святого Архистратига Михаїла папську енцикліку “Laudato Si” про турботу за наш спільний дім. «Папський документ реагує на екологічні кризи, які спричинила сама людина у процесі своєї власної життєдіяльності. Енцикліка – розповідає про завдання людини у природному довкіллі, до якого кличе її сам Господь Бог» – коментує душпастир.

Екореферент коротко охарактеризував кожен розділ папської енцикліки. О. Максим також інформував вірних про ІХ Екологічний конкурс “Відповідальність за створіння”, який проводить Бюро УГКЦ з питань екології, та закликав активно брати в ньому участь.

Для парафіяльної бібліотеки душпастир передав енцикліку “Laudato Si”, екоказку та інші видання Бюро УГКЦ з питань екології.

Джерело: Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *