У Лозовій вшанували Героїв у день свята Покрови Пресвятої Богородиці

1 жовтня у місті Лозова Харківської області відбулося святкування Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників та захисниць України, у якій взяла участь Преображенська парафія УГКЦ. Традиція вшанування цього свята на Лозівщині налічує вже не один десяток років. Коли в Лозовій ще не було української церкви, то запрошували священників, які правили панахиди біля місцевого Хреста «Героям України».
Цього року святкування почалося зі Служби Божої в каплиці Преображенської парафії. На богослужіння, зокрема, завітали наші парафіяни – староста Орільського старостинського округу, колишній воїн батальйону «Айдар» п. Сергій Мороз, який брав участь у встановленні Хреста «Героям України» далекого 1991 року. Також – воїни ЗСУ п. Олександр Шульга та п. Геннадій Аронов. Приїхали до церкви не лише лозівчани, а і мешканці селища Панютиного та сіл Катеринівка і Хлібне.

Опісля біля Меморіального хреста «Героям України» відбувся захід за участі представників громадськості.  Панахиду за загиблими відправив парох Преображенської парафії УГКЦ о. В’ячеслав Труш, а молебень за Україну настоятель парафії Всіх Святих Землі Української ПЦУ о. Максим Інкін. На святі були присутні військові, рідні загиблих, волонтери, директор Лозівського краєзнавчого музею п. В’ячеслав Харченко, предикант Лозівської громади Євангелічно-Лютеранської Церкви України п. Алла Вольф, а також син вояка УПА з Рівненщини, сам колишній військовий п. Сергій Лахман, патріотична молодь. Після заходів біля Меморіального Хреста відбулося вшанування борців за Україну на місцевому центральному цвинтарі.

Вшанували пам’ять загиблих в 2014 – 2023 роках, на центральній алеї та на секторі «Поле слави». Відновлювати пам’ять про героїв минулого, зберігати історичну тяглість поколінь, виховання любові до рідної землі, своїх ближніх – є важливою складовою життя християнина.

Повідомив о. В’ячеслав Труш

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *