Владика Ігор Ісіченко провів реколекції для семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа

У стінах Львівській духовній семінарії Святого Духа завершились чотириденні реколекції для семінаристів.
Реколектантом був владика Ігор Ісіченко із Харкова. Брати мали нагоду послухати чотири науки, кожна з яких розповідала про одну із старозавітніх вершин.
г. Арарат
Із цією горою повʼязані події потопу за часів Ноя. Реколектант наголосив, що потоп – це трагедія, яка приводить людей до союзу з Богом. Владика Ігор також згадав про катастрофу на Каховській ГЕС і назвав український народ ковчегом, який пливе та шукає свій Арарат.
г. Сигор (Цоар)
Ця гора повʼязана із подіями в Содомі та содомським гріхом розпусти. Сигор став місцем порятунку для Лота і його дочок. Про цю гору згадує Григорій Сковорода, який сам, подібно як Лот, втікав від марноти світу і гріха. Втеча від гріха – це те вміння, яке має гартуватись з дитинства, з малих речей.
г. Хорив
Гора Хорив у Старому Завіті вважається місцем зустрічі Мойсея з Богом, місцем, де ізраїльському народу була дана обрядовість, як шлях до обіцяної землі, якою є Царство Боже. Опис подій Виходу Ізраїля владика Ігор представив братам як іспит для кожного християнина. Шлях ізраїльтян був доволі рутинним, сповненим спокус та нарікань. Подібно, як і життєвий шлях людини, який вона має долати через пошук Господа у тиші.
г. Кармель
З єврейської назва цієї вершини «Божий виноградник». Саме з горою Кармель асоціюється поняття краси в Старому Завіті. Згадавши події, повʼязані з пророком Іллею, реколектант розповів про згромадження кармелітів босих, а також наголосив на важливості зростання слова в Слові і, через Слово, вбачаючи в цьому два значення.
Слова реколектанта проникли в серця братів через їх художнє та місцями поетичне подання. Щиро дякуємо вам, владико, за цю можливість перенестись у старозавітні події і заново пережити та переосмислити їх.
Назар Токар, Медіа-центр ЛДС СД

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *