Для святого Василія Боже Слово було основою – Екзарх Харківський у Київському монастирі Святого Василія Великого

У день свята Василія Великого Екзарх Харківський Владика Василій відвідав монастир святого Василія Великого у Києві.

Напередодні Архиєрей відслужив у храмі Вечірню, а в день свята очолив Божественну Літургію.

У своїй проповіді Екзарх Харківський звернув увагу на те, що ми перебуваємо у Різдвяному періоді, коли Церква згадує Обрізання Господнє. “На восьмий день після народження принесли хлоп’я і обрізали згідно старозавітнього закону. Цей звичай означав союз між Богом і вибраним народом. Ісус підкорюється законові, а згодом заключає новий союз з вибраним народом – Церквою”, – сказав Владика Василій. Архиєрей підкреслив важливість того, щоб людина повірила і охрестилася.

Також Екзарх Харківський згадав про святого Василія Великого, покровителя храму та монашого згромадження Отців Василіян. Архиєрей розповів про життєвий шлях святого, про те, що Василій здобув блискучу освіту, займався адвокатурою і викладанням красномовство. Але разом з тим він змолоду відзначався чеснотами. “Для святого Василія Боже Слово було основою, тому монаші правила, які він написав, були оперті на Святому Письмі”, – додав Екзарх Харківський.

Окремо Владика Василій згадав про монастир Святого Василія у Києві, адже цього року виповнюється 20 років, відколи тут вперше почали здійснюватися богослужіння. Ще у 2001 році на цьому місці молився святий Папа Іван Павло ІІ під час візиту в Україну. Також цей монастир має свою історію, тут знаходили прихисток і підтримку ті, хто боровся за християнські цінності під час революцій в Україні.

“Просімо в святого Василія заступництва для нас, щоб ми ділами свідчили про свою віру і відчували спасаючу Божу благодать”, – побажав Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *