Різдвяне послання Владики Василія (Тучапця), Екзарха Харківського

 

Всечеснішим та преподобним отцям, преподобним сестрам, возлюбленим у Христі братам і сестрам

 

Христос народився!

Славімо Його!

«Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же Христос Господь.» Лк. 2, 10-11

 

Ці слова Ангел Господній промовив до пастухів, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар (Лк. 2,8). А далі додав: «І ось вам знак: Ви знайдете Дитя сповите, що лежатиме в яслах» (Лк. 2, 12) «І пішли вони притьмом та знайшли Марію, Йосифа й Дитятко, що лежало в яслах» (Лк. 2, 16). У цю незбагненну і благословенну ніч здійснилася обіцянка, яку Господь неодноразово давав своїм вірним слугам. Ще 1700 років до народження Христа устами патріарха Якова Господь промовив: «Берло від Юди не відійде, ні жезл із-поміж стіп у нього, поки не прийде той, якому він належить, йому будуть коритися народи» (Бут. 49,10). І справді, коли жезл втратив потомок Юди, народжується Той, кому цей жезл належить, який царюватиме повіки, Йому будуть коритися всі народи.

Хто він? Це – Ісус, який родиться, щоб оновити упалий колись образ.

А 1000 років перед народженням Христа Господь промовив через пророка Натана до царя Давида: «А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, я поставлю по тобі твоє потомство, що вийде з твого лона, й утверджу його царство… І я скріплю його царський престіл навіки» (ІІ Сам. 7, 12-13). Саме з роду Давида вийде той цар, царству якого не буде кінця.

Хто він? Це – Ісус, який родиться, щоб оновити упалий колись образ.

А 700 років перед народженням Христа пророк Ісая провіщав: «Оце сам Господь дасть вам знак: Ось Діва зачала, і породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл»( Іс. 7,14), що значить: З нами Бог.

Здається, що пророк говорить про речі неймовірні і неможливі, бо як діва може народити, та ще й Еммануїла – Бога, що є з нами?

Хто він? Це – Ісус, що родиться, щоб оновити упалий колись образ.

Той же пророк звіщає, з якого роду прийде Месія: « І вийде паросток із пня Єссея, і гілка виросте з його коріння. Дух Господній спочине на ньому» (Іс. 11,1-2). Єссей – це батько царя Давида, саме з його роду має вийти Спаситель.

Хто він? Це – Ісус, що родиться, щоб оновити упалий колись образ.

А пророк Міхей передбачив, в якому місті народиться Месія: «Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде мені той, хто має бути володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних» (Міх. 5,1). Хто вийде з Вифлеєму, що у нього походження споконвічне? Це – Ісус, що родиться, щоб оновити упалий колись образ.

І ось сьогодні ми з вами святкуємо здійснення обіцянок Божих та сповнення давніх пророцтв. Пречиста Діва Марія з роду Давида у Вифлеємі в убогому вертепі за дією Божого Духа народжує Ісуса, споконвічного царя віків, і стає Матір’ю Божою. Саме це підтвердив Ангел словами: «Звіщаю вам велику радість: сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» Лк. 2, 10-11. Ісус родиться, щоб оновити упалий колись образ, щоб відновити в кожному з нас божественну благодать, яку Творець вдихнув і дарував Адамові. Чи зберегли ми цей образ Божий у собі? Чи перебуваємо в благодаті Божій? Чи радіємо народженню Ісуса? Якщо ні, то прийдімо до вертепу як волхви зі скрушеним серцем і вірою. Кожний храм є тим Вифлеємським вертепом, кожен престіл є тими яслами, в яких перебуває Господь. Через Святі Таїнства, які звершуються в храмі, отримуємо від Господа його благодать, яка відновлює образ Божий у кожному з нас. Саме тому і народився Христос.

Вітаю всіх зі святом Різдва Христового! Бажаю кожному відновити і берегти образ Божий у собі, як найцінніший скарб, щоб радіти та величати Ісуса що народився, як нашого Господа і Бога, якому належить поклоніння, честь і слава із Споконвічним Отцем і Животворящим Духом на віки. Амінь.

 

Христос народився!

Славімо Його!

 

+ Василій

Екзарх Харківський

 

Дано в Харкові,

в Навечір’я Різдва Христового

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *