Різдво Христове – це тайна незбагненна – Екзарх Харківський Владика Василій

У день свята Різдва Христового у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця було відслужено Велику Утреню та Архиєрейську Святу Літургію. Моління очолив Екзарх Харківський Владика Василій у співслужінні з Владикою Павлом Гончаруком (РКЦ). У своїй проповіді Екзарх Харківський звернув увагу присутніх на євангельську розповідь про трьох мудреців, які прийшли зі Сходу, щоб поклонитися народженому Христові. “Мудреці побачили непросту зорю, вони бачили безліч зірок, але ця одна незвичайна зірка вивела їх зі Сходу в Ізраїльську землю. Побачивши Дитя, волхви впали ниць і поклонились Йому”, – казав Владика Василій.

Архиєрей додав, що царі побачили в Христові правдиве світло, що просвічує кожну людину. Віра змінила їх, адже вони були язичниками.

“Предвічний Бог, Єдинородний Син Отця, народжується і стає людиною. Ця реальна подія відбулася більше, ніж дві тисячі років тому. Потрібно було великої жертви: Бог принизився, став людиною, щоб ми стали синами Божими. Ось чому прийшов Христос, ось чому Бог стає людиною. Це тайна незбагненна!”, – зазначив Екзарх Харківський.

Ми святкуємо велику подію – народження Сина Божого. Господь прийшов, щоб послужити людині, щоб спасти людину. “Найкращий вияв нашої віри – це вчинки любові. Відновлюймо у собі віру в Бога, нехай наша віра виражається у вчинках любові до наших ближніх”, – побажав Архиєрей.

 

Пресслужба Харківського Екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *