Полтавці взяли участь у ІІ Всеукраїнському з’їзді лицарів Колумба у Києві

16-18 червня у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд лицарів Колумба – частини найбільшої у світі католицької чоловічої братерської організації.

З’їзд об’єднав понад сімдесят делегатів від парафіяльних лицарських Рад з усієї України: римо- та греко-католиків. Разом вони розглянули низку стратегічних питань, що стосуються координації дій, узгодження основних напрямків роботи, обміну досвідом служіння при парафіях і християнських спільнотах. Полтавську раду Лицарів Колумба представили п. Євген Хайлов, Великий лицар, з дружиною Катериною та о. Максим Кролевський, капелан.

Зважаючи на традиційну і тверду підтримку сімейних цінностей з боку лицарів Колумба, брати-делегати прибули на З’їзд разом із дружинами.

Також своєрідною «родзинкою» програми став прем’єрний показ документального фільму «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму», який відбувся у п’ятницю, 16 червня, у кінотеатрі «Україна» (вул. Городецького, 5).

Показ цієї стрічки організували «Лицарі Колумба в Україні» та Фонд сприяння медіа-ініціатив УГКЦ «Воскресіння», а переклад та дублювання фільму українською мовою здійснили фахівці «5 каналу». 

Презентація відбулася в повній залі глядачів кінотеатру «Україна».

На презентацію стрічки до Києва завітав його продюсер п. Шимон Чижек. У своєму слові пан Шимон відзначив, що для нього є честю виступати від імені лицарів Колумба та Найвищого лицаря – Карла Андерсона (США), що став виконавчим продюсером цього фільму. «Карл Андерсон задумав створити фільм про духовну революцію, що призвела до падіння комунізму у Центральній та Східній Європі. Основною метою фільму є збереження духовної спадщини папи Івана Павла ІІ та пам’яті про його вирішальну роль у цьому процесі», – розповів Шимон Чижек.

За словами продюсера Шимона Чижека, цей фільм демонструє, що саме духовна сила перемогла імперію комуністичного зла та Радянський Союз. «Іван Павло ІІ був саме тим духовним лідером, який очолив цей процес», – наголосив продюсер.

Варто відзначити, що документальна стрічка «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму» була удостоєна більше десятка нагород різних кінофестивалів у США та інших країнах. А також отримав нагороду «Еммі», яку продюсер продемонстрував глядачам у Києві.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО МОЖНА ТУТ:https://www.youtube.com/watch?v=wYzoIh-xiO4

Довідка

Лицарі Колумба – найбільша у світі чоловіча католицька братерська благодійна організація, яка є авангардом активних, практикуючих мирян і становить потужну опору Церкви у сучасному світі.  Заснована в останній третині XIX століття з метою взаємодопомоги робітників-християн та їх сімей у США в часи тяжкої економічної кризи. Нині спільнота налічує близько двох мільйонів чоловіків-католиків у різних країнах світу: від Сполучених Штатів до України і займається благодійною, волонтерською діяльністю на різноманітних рівнях.

Прес-служба парафії Пресвятої Тройці м. Полтави

Джерело: http://ugcc.poltava.ua/index.php/zhyttia-parafii/373-poltavtsi-vzialy-uchast-u-ii-vseukrainskyi-z-izd-lytsariv-kolumba-u-kyievi

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *