На Полтавщині розпочались Екомісії для порятунку створіння

14 вересня, у День Бога Творця, у с. Вільховатка, що на Полтавщині, відбулися Екологічні місії для порятунку створіння, які провів о. Максим Кролевський, референт Бюро з питань екології у Харківському екзархаті та с. Венедикта Гараздовська, ЧСВВ.

Екологічна ініціатива розпочалася з відвідин парафіяльної спільноти та храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Згодом представники Бюро УГКЦ з питань екології завітали до місцевої школи, де мали можливість протягом виховної години поспілкуватися зі школярами про християнську відповідальність за Богом створений світ, роздумати над сучасними екологічними викликами, які кожного дня повстають перед обличчям людини.

Зокрема, о. Максим розповів про християнські, екологічні цінності, які є головним критерієм та джерелом, що визначають ціле життя людини. “Нам потрібно вдивлятися у довгострокову перспективу нашого життя, будувати його у напрямку християнських цінностей, не бути лише споживачами природних ресурсів,– зауважив екореферент, – але будувати себе як особистість, тобто бути відповідальними господарями у Богом створеному світі, такими як сотворив нас сам Господь Бог». Опісля школярі переглянули мультфільм “Славен будь”, у якому коротко розповідається про екологічне послання Папи Франциска до всі людей на Землі.

На завершення виховної екогодини, с. Венедикта Гараздовська, помічник референта Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті, чітко та колоритно розповіла дітям про VII Всеукраїнський екологічний конкурс “Відповідальність за створіння”, який вже 7-й рік поспіль організовує церковна екологічна інституція. “Завдяки екоконкурсу кожен з нас у свій особливий спосіб може ще раз переосмислити, в якому дивовижному Богом створеному світі ми живемо,– звернулася с. Венедикта до школярів, – відчути нашу власну людську гідність та нашу християнську відповідальність за навколишнє середовище».

Душпастир подарував для шкільної бібліотеки збірку екологічних видань, а найактивніші діти отримали подарунки – екологічний церковний календар та “Екологічний дороговказ”.

Опісля представники Бюро з питань екології зустрілися з Циганюк Іриною, секретарем сільської ради та обговорили питання посадки у с. Вільховатка “Дерева Миру” під час Великого посту.

На завершення екологічної ініціативи о. Максим та с. Венедикта завітали до дому Милосердя святого у с. Деменки, де сестри св. Вінкентія організували будинок сімейного типу та виховують дітей. Бюро з Питань екології залишили подарунки для сестер та дітей – еколампочки та аератори.

Бюро з питань екології висловлює щиру подяку о. Андрію Буняку, пароху храму Різдва Пресвятої Богородиці за сприяння та організацію екологічних місій на його парафії.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *