Ми з вірою взиваємо і кличемо до Богородиці – владика Василій у день Благовіщення

У день свята Благовіщення екзарх Харківський владика Василій очолив богослужіння у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.
“Сьогодні ми чуємо, як Архангел Гавриїл говорить до Пречистої Діви Марії: «Радуйся Благодатна, Господь з тобою». Архангел каже, щоб Марія радувалася, відкриваючи їй повністю таємницю Божого втілення”, – сказав у своїй проповіді архиєрей.
Владика Василій зазначив, що Богородиця зрозуміла і повірила, що це не прості слова Архангела, що він посланий Господом, щоби звістити їй цю благу вістку – прихід на світ Месії – Спасителя світу. Саме вона, Пречиста Діва Марія, стане Матір’ю Божою.
“Блага вість Архангела приносить радість, бо Син Божий народився для нас, щоби зробити нас щасливим, щоби кожен з нас отримав благодать спасіння”, – додав екзарх Харківський.
Архиєрей звернув увагу також на нашу відповідальність, адже від кожного з нас залежить, чи ми хочемо Божу благодать зреалізувати, чи навпаки – не хочемо. У час Великого посту Церква особливо заохочує звертати увагу на стан нашої душі. Маємо пам’ятати, що Господь є Богом милосердним, який прийшов не покарати грішника, але його спасти. Він у своєму милосерді хоче спасіння кожного з нас, але важливо, щоб людина усвідомлювала це, щоб вона була відкрита на Божу благодать, прийшла до усвідомлення свої гріхів і до покаяння.
“Ми з вірою також взиваємо і кличемо до Богородиці, просимо її заступництва в нашому житті. Просимо, щоби вона своїми молитвами заступалася за нас, особливо в теперішній нелегкий час війни, в час небезпеки, в час загрози. Нам не потрібно падати духом, впадати у зневіру чи відчай, а з довір’ям звертаймося до Господа і до Небесної Матері. Звертаймося до неї, щоби вона своєю молитвою стояла перед Всевишнім, щоби вона покрила нас своїм материнським омофором, заступалася за нас і випросила Божу благодать миру для нашого народу”, – сказав владика Василій.
Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *