“Молимося за упокій душі о. Андрія, щоб Господь прийняв його добрі вчинки і нагородив за це” – Владика Василій на похороні о. Андрія Буняка

У п’ятницю 14 травня у селі Вербиця Жидачівського району Львівської області відбувся Чин священичого похорону священника Харківського Екзархату о. Андрія Буняка. Заупокійні богослужіння очолив Владика Василій, Екзарх Харківський.

У прощальному слові Владика Василій пригадав присутнім, що Церква перебуває у пасхальному часі, коли ми духовно переживаємо подію славного Христового воскресіння. “Смерть Спасителя і Його славне воскресіння відбулося для того, щоб кожен з нас успадкував вічне життя. Для людини, яка повірила в ім’я Спасителя, яка добрими вчинками виявила віру, Господь приготував своє Царство”, – зазначив Архиєрей.

Екзарх Харківський пригадав життєвий і священичий шлях служіння новопреставленого отця Андрія Буняка. У 1997 році о. Андрій одружився з Веронікою і згодом отримав священичі свячення. Служив у Запоріжжі. З дружиною прожив понад 24 роки, спільно виховавши трьох дітей: Андріану, Марію та Маркіяна, який є семінаристом Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії. У 2005 році о. Андрій перейшов до Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ, розпочав служіння на Полтавщині. З його ініціативи було запрошено до села Деменки сестер милосердя св. Вікентія, які зараз там опікуються домом для дітей-сиріт. Служив пораненим у військовому госпіталі, був духівником екзархальних спільнот “Матері в молитві”.

Владика Василій звернув увагу на те, що о. Андрій понад місяць перебував у лікарні, де медики боролися за його життя. Навіть перебуваючи у лікарні, він спілкувався через телефон зі своїми рідними, а також причащався, бо йому передавали Святе Причастя. “Молимося за упокій його душі, щоб Господь прийняв його добрі вчинки і нагородив за це”, – додав Владика Василій.

Також Екзарх Харківський виділив три особливі риси характеру о. Андрія: молитовність, людяність і жартівливість. “У ці пасхальні дні просімо у милосердного Господа, щоб простив прогрішення о. Андрія і прийняв його у небесні оселі”, – сказав Архиєрей.

Пригадуємо, що о. Андрій Буняк помер у вівторок 11 травня у місті Полтаві. Наступного дня у Свято-Троїцькому храмі міста Полтави була відслужена Архиєрейська Літургія за участю священників Харківського Екзархату. У четвер тіло о. Андрія було перевезено у його рідне село Вербиця, де у храмі Архистратига Михаїла відбувся священичий парастас, а опісля – похорон.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *