Глава УГКЦ освятив у Полтаві наріжний камінь під спільний автокефальний і греко-католицький храм

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив і заклав у Полтаві наріжний камінь під будівництво спільного храму Української Автокефальної Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви.

Співсвятителями стали владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, та владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ.

Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних відзначив, що ми сьогодні стали свідками історичної події – освятили і заклали наріжний камінь, аби будувати Божий храм. Майбутній храм зведуть на честь великомученика Юрія Переможця.

У чому полягає унікальність цієї події? «Ми сьогодні переживаємо не просто момент закладення ще одного Божого храму, ми сьогодні відчуваємо, що помазаник Божий, наш Христос Спаситель, у цьому закладеному камені є моментом нашого єднання, тому що ми закладаємо, можливо, перший в Україні спільний храм, який будуватимуть діти єдиної Київської Церкви, яка сьогодні, на жаль, є поділена та існує в різних конфесіях. Але наріжним каменем є тільки один Христос», – переконує Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав вважає, що ми сьогодні маємо дуже глибокий символ – початок справжнього єднання. Єднання двох громад – Української Греко-Католицької Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви у Полтаві, які спільно закладають свій храм, бо хочуть разом прямувати до єдності, підвалиною якої є сам Господь Ісус Христос.

«Ми хочемо, аби ті дві стіни українського християнства Київської традиції нарешті знайшли точку опори і місце єдності, які так потрібні сьогодні для християн України. Немає іншого фундаменту єднання, немає іншого наріжного каменя для будівництва єдиної помісної української Київської Церкви як Христос Спаситель. І немає іншого шляху до цієї єдності як спільна праця, спільна молитва і в даному випадку будівництво спільного храму».

На переконання Глави Церкви, сьогодні вглядаючись у нашого Главу, нашого Христа, бачимо, що церковні поділи аж до неба не доходять, бо ми всі сповідуємо єдину святу соборну і апостольську Церкву. Ту Церкву, яку заснував Він, наріжним каменем якої є саме Він. «Можливо, наші людські немочі, – сказав Предстоятель, – призводять до різних поділів між людьми, але чим ближче ми будемо до Христа, чим ближче будемо до нашого Глави Церкви, яким є саме Він, тим більше і ближче ми будемо один до одного. Тому сьогоднішня хвилина освячення наріжного каменя є святом Церкви, єдиної і неподільної, є святом єдності цієї Церкви».

Але ми, на його думку, знаємо, що єдність – це щось, що ми повинні здобувати кожного дня. «Єдність будується. Будується наша особиста єдність з Христом у нашому духовному подвигу, у боротьбі з нашим гріхом, у боротьбі за те, аби тільки Він став наріжним каменем мого життя, на який я завжди можу опертися».

Ще старий Архімед говорив: дайте мені точку опори і я переверну цілий світ. «Дай Боже, аби точкою опори сучасного українця, сучасної України став Ісус Христос, наріжним каменем нашого суспільного, державного і національного будівництва. Дай Боже, аби саме Христос Глава єдиної неподільної Церкви став основою єднання між християнами. Бо ми бачимо в символі освячення, що не в кабінетах народжується церковна єдність, навіть не в архиєрейських кабінетах, церковна єдність випливає з Христа», – наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав подякував владиці Архиєпископу Ігореві (Ісіченку), який у своєму особистому духовному подвигу основує своє життя, мислення, проповідь тільки на Христі. «Хочу подякувати йому за відкритість і пропозицію, аби ми цей храм будували разом. Гадаю, ми сьогодні даємо приклад цілій Україні, як будувати нашу Церкву, нашу державу, наше суспільство», – додав духовний лідер греко-католиків.

Також подякував владиці Василеві, екзарху Харківському за те, що прийняв цю пропозицію. Предстоятель подякував і громаді Автокефальної Церкви у Полтаві, яка пустила в свої серця братів греко-католиків, обіймає їх і каже, що ми діти одної і тої самої Церкви, нам нема що ділити.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *