ДЕКАЛОГ ЛЮБОВІ ДО БЛИЖНЬОГО

1. Поважай кожну людину. Вмій побачити в ній Христа. Будь чуйним до ближнього, бо він – твій брат. “Хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить” (1 Ів 4, 20).

2. Думай добре про всіх. Погано не думай ні про кого. Старайся навіть у найгіршій людині знаходити що-небудь добре. “Малодушних підбадьорюйте, підтримуйте безсилих, супроти всіх будьте терплячі” (1 Сол 5, 14).

3. Стався до інших доброзичливо. Не говори про ближніх погано. Попроси вибачення, якщо скривдиш словом. Не вноси розладу в стосунки між людьми. “Лиши гнів, покинь пересердя; не палай гнівом, а то накоїш тільки лиха” (11с 37, 8).

4. Говори з кожним мовою любові. Не підвищуй голосу. Не вживай лайливих слів. Не ображай. Не будь причиною сліз. Заспокоюй і будь добрим. “Любов – довготерпелива, любов – лагідна, не гнівається, не задумує зла, все зносить, все перетерпить” (пор. І Кор 13, 4 7).

5. Прощай все і всім. Не тримай кривду в серці. Завжди роби перший крок до примирення. “Уважайте, щоб ніхто не віддавав нікому злом за зло, а старайтесь робити добро один одному і для всіх” (1 Сол 5, 15).

6. Роби все на користь ближньому. Чини добро кожному так, як хочеш, щоб чинили тобі. Думай не про те, що тобі хтось щось винен, а що ти перед іншими в боргу. „як бажаєте, щоб вам чинили люди, чиніть їм і ви так само” (Лк 6, 31).

7. Співчувай не тільки на словах, а й на ділах. Завжди спіши з утіхою, порадою, щирою розрадою. “Страждання нинішнього часу негідні майбутньої слави, яка має нам з’явитись” (Рим 8, 18).

8. Працюй сумлінно. Пам’ятай, що плодами твоєї праці користуються інші, так як і ти сам користуєшся працею інших. “Як хтось не хоче працювати, хай і не їсть” (2 Сол З, 10).

 9. Допомагай своїм ближнім. Будь відкритий на потреби бідних і хворих. Ділись із ближніми. Старайся побачити навколо себе тих, що живуть у злиднях. “Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний” (Лк 6, 36).

10. Молись за всіх, навіть за недругів. Чини це згідно зі словами Ісуса Христа: “Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас” (Мт 5, 44).

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *