Коли людина великодушно прощає, то відкриває серце на Божу благодать – Екзарх Харківський Владика Василій

“Господь створив людину на свій образ і подобу, а коли людина згрішила, Бог не залишив її, а дав свого Сина, щоб людство відкупити. Це є великий вияв Божої любові”, – про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій у неділю 23 серпня у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Архиєрей зазначив, що Христос у притчі про немилосердного боржника говорить про милосердя і про прощення, адже знаємо з Євангелія, що перед тим апостол Петро спитав Спасителя, скільки разів на день потрібно прощати. “Від нашого ставлення до інших залежить, як Бог буде ставитись до нас. Христос цією притчею спонукає нас до прощення. Адже Господь тій людині, яка благає, просить, у своїй любові прощає гріхи, той великий борг”, – сказав Владика Василій.

Екзарх Харківський звернув увагу на те, чи ми не поступаємо так, як цей слуга, чи не говоримо в своєму серці: не прощу, чи наслідуємо нашого небесного Отця, Його милосердя. Адже, прощаючи, ми не потураємо злу. “Навпаки, коли людина великодушно прощає, то відкриває серце на Божу благодать. У Господній молитві Христос вчить нас, щоб ми прощали нашим винуватцям, молилися за них. Тоді будемо відчувати Божу близькість, Його милосердя і любов”, – додав Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *