“Хрест є знаком перемоги і життя” – Владика Василій під час освячення хреста у Золочеві

26 серпня став особливим днем для молодої громади Української Греко-Католицької Церкви міста Золочева, що на Харківщині. Преосвященний Владика Василій Екзарх Харківський разом з о. Онуфрієм Репецьким ЧСВВ, який започаткував цю громаду, о. Олегом Рибчаком – адміністратором парафії та о. Міланом із Закарпаття освятили хрест, де в майбутньому повстане храм Благовіщення Пресвятої Богородиці. Радість цієї події розділили учасники біблійних спільнот з різних куточків України, які напередодні мали реколекції під проводом о. Онуфрія.

Зазначимо, що громада УГКЦ міста Золочева була зареєстрована 14 січня 2016 року.

“Ми освятили цей чесний і Животворний хрест Господній біля хатини, де в майбутньому повстане храм. Вітаю усіх парафіян з цим святом! – звернувся до присутніх кир Василій. – Чому Церква так урочисто вшановує хрест Господній? Хрест для нас не є знаком приниження чи глупотою, як говорить апостол Павло, а для кожного з нас чесний хрест є знаком перемоги і життя. Апостол Павло, пишучи до коринтян, каже: “Коли юдеї вимагають знаків, а греки мудрости шукають, – ми проповідуємо Христа розп’ятого: – ганьбу для юдеїв, і глупоту для поган, а для тих, що покликані, – чи юдеїв, чи греків – Христа, Божу могутність і Божу мудрість.”

Екзарх Харківський підкреслив, що хрест є знаком не поразки, а перемоги, не є знаком смерті, а життя. Ісус, який був розп’ятий на ньому, Син Божий, з любові до нас зробив хрест жертовником, на якому Він себе розп’яв і помер, виявляючи свою любов до нас. Але на третій день Він воскрес, тому знак хреста є знаком перемоги, знаком життя.

“Сьогодні ми освятили хрест Господній. Нехай він буде знаком охорони і перемоги для наших парафіян у Золочеві! Щоб кожен, проходячи повз цей хрест, і роблячи на собі знак хреста, отримував Божу благодать перемоги, миру і життя”, – додав Екзарх Харківський.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *