Екзарх Харківський взяв участь в онлайн зустрічі Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
29 вересня 2020 року вперше в історії Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувся у форматі онлайн.
Такий спосіб проведення синодальних нарад було обрано з огляду на карантинні обмеження, встановлені урядами різних країн світу через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19. У зустрічі взяли участь 46 владик з України та поселень — Польща, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, США, Канада, Бразилія, Аргентина, Австралія. Глобальність Церкви відчувалася навіть хронологічно, бо якщо за київським часом робочі засідання починалися о 16:00 год., то у Вінніпезі (Канада) це була щойно 8:00 ранку, у Буенос-Айресі (Аргентина) — 10:00, а в далекому австралійському Мельбурні вже була глибока ніч (23:00 год.).
Підсумок піврічної діяльності Синодальних зустрічей
Розпочинаючи робочі синодальні засідання, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зауважив, що нинішнє зібрання є підсумком тривалої синодальної діяльності, яку пів року тому започаткувала наша Церква у зв’язку з карантинними обмеженнями, діючими у світі. У межах цієї діяльності Предстоятель провів кілька циклів регіональних зустрічей з Синодальними Отцями, під час яких владики обговорювали справу душпастирського служіння в умовах карантину, але також застановлялися над душпастирським плануванням на ближчу і дальшу перспективу. Окремі регіональні зустрічі владик були присвячені літургійним, канонічним і фінансовим питанням. Довершенням цієї інтенсивної синодальної праці стала нинішня Сесія Синоду Єпископів, під час якої Синод прийняв ряд важливих душпастирських і канонічних рішень.
Нові прийняті Синодом документи
Зокрема владики затвердили методологію проведення аудиту судочинства в УГКЦ, для поліпшення діяльності Єпархіальних трибуналів, прийняли Положення про візитацію семінарії в УГКЦ, а також потвердили дві Інструкції, розроблені Богословським відділом Патріаршої курії, які мають на меті подальше впорядкування книговидання в УГКЦ.
Звіти фондів УГКЦ
Окрему увагу члени Синоду Єпископів УГКЦ присвятили затвердженню Звітів Патріаршої курії загалом та окремих загальноцерковних фондів, як от «Андріїв гріш», з якого забезпечувалася підтримка постраждалих від пандемії, від паводків на Прикарпатті та інших категорій потребуючих осіб в Україні, а також Місійного фонду, який покликаний сприяти розвитку в УГКЦ місійного духа і місійної діяльності.
Катехизм Української Греко-Католицької Церкви для молоді
Особливим духовним плодом цьогорічного Синоду Єпископів стало благословення на проголошення і публікацію нового Катехизму УГКЦ для молоді. Над Катехизмом працювало кілька робочих груп богословів, катехитів, молодіжних душпастирів і представників самої молоді. Всім їм Глава УГКЦ висловив сердечну подяку, яку склав на руки преосвященного владики Давида Мотюка, Голови Патріаршої катехитичної комісії, яка є відповідальною за довершення цього важливого душпастирського проєкту. Катехизм написаний у вигляді паломництва молодих людей у супроводі душпастиря до найголовніших святинь нашої Церкви та має промовисту назву «Ми йдемо з Христом». Синодальні Отці не лише рекомендували Катехизм до проголошення, але й доручили Патріаршій катехитичній комісії подбати про переклад цього посібника іноземними мовами.
Привітання цьогорічних ювілярів
На закінчення Синодального засідання Отець і Глава УГКЦ, згідно з усталеною синодальною традицією, привітав цьогорічних ювілярів з нагоди чергових річниць їхніх уродин, священничих свячень або єпископської хіротонії. Натомість, Секретар Синоду Єпископів преосвященний владика Богдан Дзюрах, в імені усіх членів Синоду, привітав Предстоятеля з його золотим ювілеєм від дня народження, який Блаженніший Святослав відзначав 5 травня. Музичним подарунком для усіх цьогорічних ювілярів став відеоролик зі світлинами владик і традиційним многоліттям у виконанні студентів Колегії св. Йосафата у Римі та Чоловічого хору і капели бандуристів з Канади і Сполучених Штатів Америки.
Відеопривітання владик ювілярів
Спільною молитвою до Богородиці Владики закінчили цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ, поручаючи один одного, своїх вірних, духовенство, монашество і увесь український народ під опіку Матері Божої Неустанної Помочі та всіх святих і праведних української землі.