«Хочемо разом із вами застановитися над нашим спільним майбутнім», – єпископи УГКЦ у посланні 2021 року до духовенства, монашества і мирян

Постсинодальне послання 2021 року «Надія, до якої нас кличе Господь» єпископи УГКЦ присвятили роздумам про спільне майбутнє Української Греко-Католицької Церкви на наступне десятиліття посеред викликів нинішнього світу.

Глава УГКЦ з єпископами на зустрічі з молоддю у Зарваниці, 17 липня 2021 року, фото: Олександр Савранський Глава УГКЦ з єпископами на зустрічі з молоддю у Зарваниці, 17 липня 2021 року, фото: Олександр Савранський

У документі, який складається із семи частин, архиєреї стверджують, що за допомогою цього листа прагнуть роздумати, як Церкві бути живою та істинною Христовою Церквою, спільнотою Господніх учнів, посеред викликів нинішнього світу – у мирі та радості. На переконання архиєреїв, відповідь на це питання слід шукати з глибокою вірою в Ісуса Христа, з надією, нам даною, у свідомості батьківської любові Отця та сили Духа Святого, яка діє в нас.

«Дивлячись на десятиліття, яке стелиться перед нами, хочемо разом із вами застановитися над нашим спільним майбутнім», – наголошують владики.

Читайте повний текст Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2021 року до духовенства, монашества і мирян

Сім розділів, з яких складається лист, охоплюють тематику продовження душпастирського плану «Жива парафія», відкривають питання душпастирського навернення, розбудови мереж сопричастя, піднімають питання зцілення ран і лікування травм. Окремо ієрархи наголошують на необхідності практичної уваги до вбогих і маргіналізованих. А також у тексті йдеться про місію і значення християнської сім’ї як домашньої церкви і необхідність кожного члена Церкви брати участь у місійності і виході назустріч світові.

«Навернення наближає людину до Бога – єдиного Святого, а ця Божа близькість – з нами і до нас – робить нас плідними в духовному житті та душпастирському служінні та чинить успішною місію Церкви в усі часи та серед усіх народів», – сказано у документі.

За словами авторів постсинодального послання, ми не повинні обмежуватися проповіддю Божого слова тільки серед «своїх», а йти проповідувати різним народам зрозумілою їм мовою.

На переконання єпископів, щоб пропозиції і пріоритети, подані у листі, могли стати програмними на наступні роки в нашій Церкві, потрібно, щоб кожен із нас, відчув своє покликання і свою відповідальність перед Богом за отримані від Нього духовні дари.

«Відкиньмо все, що нас стримує від Христа! Відкриймося на дар Святого Духа, який сходить на кожного з нас і приносить свій плід через нас! Будьмо живими іконами Божої доброти у світі! Будьмо носіями миру і зичливими благовісниками Христової любові, яка не накидається, а запрошує до спільного життя з Отцем у Святому Дусі!» – заохочують у своєму посланні владики УГКЦ.

Повний текст постсинодального послання Синоду Єпископів УГКЦ «Надія, до якої нас кличе Господь» опубліковано 29 жовтня 2021 року на офіційному сайті УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *