Екзарх Харківський Владика Василій: Нехай приклад святого Володимира стане для нас натхненням і заохотою

 

З нагоди свята св. Володимира Великого у храмі свв. Верховних апостолів Петра і Павла Катедрального собору м. Харкова відбулися урочисті богослужіння. Утреню, а відтак Архиєрейську Св. Літургію очолив Екзарх Харківський Владика Василій у співслужінні з о. Олегом Рибчаком та дияконом Піо Павликом ЧСВВ.

“Прийнявши правдиву віру, святий Володимир змінив своє життя. Євангельське Боже Слово стало фундаментом його поведінки. Він старався також привести людей до пізнання віри, дбав про потребуючих, – підкреслив у своїй проповіді Владика Василій. – Завдяки йому наш народ був охрещений в Дніпрі, і на честь цього центральна вулиця Києва названа Хрещаком”. Екзарх Харківський додав, що Хрещення 1030 років тому принесло нашому народові не лише духовне піднесення, а й культуру: будувались храми, запровадилося чернече життя, монастирі стали осередками освіти і писемності.

“Кожен з нас прийняв дар віри, і ми маємо поглянути, якою є наша віра, чи вона виявляється в нашому житті, в наших вчинках. Нехай приклад святого Володимира, його вибір стане для нас натхненням і заохотою, щоб відродити віру, зростати і передавати її нашим дітям, внукам, щоб змінювалось на краще життя нашого народу”, –  на завершення проповіді закликав кир Василій.

Варто додати, що також під час богослужіння відбувся Чин відновлення приречень у святому Хрещенні. А опісля з нагоди свята парафіяни привітали свого Архиєрея з іменинами. “Святий Володимир у Хрещенні названий Василієм, а ви – Василій, у Хрещенні названі Володимиром! Тому ви, як святий Володимир, скріпляєте нас у правдивій вірі”, – звучало у привітанні.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *