Полтавський священик УГКЦ — капелан у патріотичному молодіжному таборі «Відвага»

З 5 по 15 серпня у селі Псільське Великобагачанського району проходить патріотичний наметовий табір «Відвага» ім. Івана Гавдиди. Він зібрав близько сотні молодих людей з різних куточків України. Душпастир та капелан табору — греко-католицький священик з Полтави, настоятель парафії Пресвятої Трійці о. Юрій Кролевський.

Молодь віком від 16 до 26 років протягом десяти днів живе у наметах, дотримується суворої дисципліни та перемагатиме слабкості. Як зазначають організатори, «Відвага» — табір волі і характеру.

«Цей табір змінює людей: з пасивного спостерігача перетворює на активного громадянина, християнина та патріота, готового до викликів сьогодення. Подібні проекти організовувалися як вишколи в Українській повстанській армії, а ми — продовжуємо цю традицію», —  говорять провідники табору.

На учасників чекає насичена таборова програма: спортивні змагання та ігри — регбі, бокс, страйкбол, волейбол. Також тут проводитимуть лекції і тренінги, зустрічі з відомими людьми: громадськими активістами, істориками, військовими та журналістами.

Програма табору включає й елементи військової підготовки, теренову гру, рейндж-кидок, туристичні змагання та смуги перешкод, нічні чергування та навчальні тривоги.

Отець Юрій Кролевський, який є капеланом та душпастирем табору, говорить, що цей патріотичний табір не є метою сам у собі, а лише засобом:

— Засобом, щоб ця молодь змогла якнайкраще, якнайдосконаліше, якнайсправедливіше навчитися бути людьми, перебороти внутрішні страхи та будь-які складні обставини, стати витривалими на шляху побудови Батьківщини.

Організатори заходу — Міністерство молоді та спорту України, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Табір проводиться щоліта протягом 10 років.
Довідка: Іван Гавдида — громадський та політичний діяч. Народився на Тернопільщині 20 вересня 1966 року.

У 1995–2000 рр. — голова Тернопільської організації, член Проводу Конгресу Українських Націоналістів.

Від 1994 року — член, від 2000 року — заступник голови Головного Проводу ОУН(б).

Від 2001 року — директор Центру національного відродження ім. Степана Бандери. Водночас від 2002 року — депутат, член Президії, голова фракції «Наша Україна» Тернопільської облради, заступник голови Тернопільської обласної організації Української народної партії. 

Публіцист, автор багатьох статей та історичних досліджень. Загинув 30 серпня 2003 року за нез’ясованих обставин.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *