Екзарх Харківський очолив святкові богослужіння у Крехівському монастирі

У неділю 21 травня тисячі вірян зібрались у Крехівському монастирі святого Миколая на відпуст з нагоди ювілейного року – 400-ліття мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича.

Архиєрейську Літургію у Крехівському монастирі очолив владика Василій, екзарх Харківський.

Йому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, Протоігумен провінції святого Миколая, Веніямин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій та економ, Володимир Маланюк, ЧСВВ, магістр новиків та ігумен крехівського монастиря.

На проповіді архиєрей наголосив, що для людини важливою є віра у правдивого Бога, єдиного у Тройці, бо тільки така віра дарує спасіння. Той, хто повірив, також повинен докласти зусилля для цієї віри. Христос сказав, що приніс у світ не мир, а меч. Меч означає готовність до боротьби за віру, проти всілякого зла. Віруючий – це той, що не примирюється зі злом, але бореться із спокусами, пристрастями і самим злом. Так боровся за віру святитель Миколай, покровитель крехівського монастиря, який сміливо та натхненно захищав правду віру у Єдиносущного Божого Сина на Першому Вселенському соборі. Але також і у своєму місті, Мирах Ликійських, завжди захищав знедолених, бідних, нещасних і стояв на сторожі справедливості. 2023 рік – рік святого священномученика Йосафата, на ознаменування 400-ліття його мученицької смерті. Його постать – теж незрівнянний приклад боротьби за істину, справедливість і видиму єдність Христової Церкви. Коли триває вже другий рік жорстокої широкомасштабної війни проти українського народу, ми не можемо стояти осторонь, а натхнені прикладом і заступництвом наших святих, повинні стати до боротьби, кожний на своєму місці, щоб здолати ворога, зло, яке на нас наступає. Милосердний Господь подасть нам силу зупинити агресора, мир і силу усунути його з України та проживати у Господньому мирі.

Наприкінці Святої Літургії владика Василій уділив повний відпуст, а ігумен о. Володимир Маланюк, ЧСВВ привітав владику з дев’ятою річницею єпископської хіротонії, о. Протоігумена Йоана Школика з іменинами (21 травня – святого Йоана Богослова).

Інформаційний відділ отців Василіян

Повідомив бр. Ілля Бойко, кандидат

Світлини бр. Єремія Монташевич, 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *