Владика Василій взяв участь у Чині похорону Юрія Шевчука, батька Блаженнішого Святослава

У суботу, 20 травня, у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Божественну Літургію з Чином похорону свого батька Юрія Шевчука. Похоронили тата Предстоятеля УГКЦ на міському кладовищі у Стрию.

Заупокійну Божественну Літургію з Чином похорону батька, Юрія Шевчука, в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у співслужінні багатьох єпископів і священників з України та з-за кордону очолив Блаженніший Святослав.
Із Главою Церкви співслужили: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз, правлячий архиєрей Пармської єпархії владика Богдан Данило, єпарх Кам’янець-Подільський владика Іван Кулик, екзарх Одеський владика Михайло Бубній, екзарх Харківський владика Василь Тучапець, екзарх Луцький владика Йосафат Говера, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Григорій Комар, єпископ-помічник Стрийської єпархії владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Київської єпархії владика Андрій Хім’як.

Проповідь виголосив владика Богдан Данило. Архиєрей поділився спогадом про останні місяці життя світлої пам’яті п. Юрія Шевчука в Америці.

Він наголосив, що п. Юрій був ниткою, яка єднала українців в Америці з Україною незалежно від того, коли вони приїхали до США, бо п. Юрій із ними ділився правдивим обличчям війни.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав виголосив слово, у якому передовсім подякував Господу Богові за дар добрих батьків: тата і мами, які були взірцевим християнським подружжям, а відтак віддав свого тата в обійми Небесного Отця.

Предстоятель засвідчив про особливу віру свого тата у природну доброту людини, який, за його словами, завжди захищав і любив людей.

Нагадаємо, що перші похоронні богослужіння відбулися у США 9 грудня 2022 року. Чин похорону звершив архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у співслужінні з єпископом єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Пармі владикою Богданом Данило та духовенством у м. Акроні (США).

Джерело: Департамент інформації УГКЦ
Світлини: Пресслужба Стрийської єпархії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *