Екзарх Харківський взяв участь у заходах з нагоди 200-ліття о. Михайла Вербицького

4 березня 2015 року в с. Млини Ярославського повіту (Республіка Польща) відбулися урочисті заходи з відзначення 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького та 150-річчя від першого публічного виконання Гімну України. Організатором заходів у Млинах була Перемишльсько-Варшавська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

Біля могили, де похований о. М. Вербицький, під виконання хорових колективів з Польщі: хору Катедрального собору м. Перемишля, молодіжного хору імені М. Вербицького, хорів «Журавлі» та «Намисто» – відслужили панахиду, яку очолив Блаженніший Святослав. Перед молитвою Главу Церкви та усіх присутніх привітав Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський.

«Віра у воскресіння в душі українського народу в найтяжчі, найтрагічніші і найгероїчніші часи перетворювалася на молитву і пісню. Саме молитва і пісня давала силу нашому народу, вселяла віру в його світле майбутнє», – сказав у своєму слові Блаженніший Святослав.

З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження о. Михайла Вербицького і 150-ї річниці першого публічного виконання Державного Гімну голова Львівської ОДА Олег Синютка зачитав звернення Президента України Петра Порошенка.

Президент України акцентував на тому, що Україна цінує дружні відносини з Польщею і вдячна за спільні зусилля й допомогу у протистоянні на Донбасі. За його словами, постать Вербицького – це приклад симбіозу України і Польщі.

«Сьогодні виповнюється 200 років із дня народження Михайла Вербицького, автора музики величної і патріотичної пісні, яка згодом стала Державним Гімном незалежної України. Формування його постаті композитора, громадського і релігійного діяча відбувалось під впливом як представників західної школи, так і представників вітчизняних майстрів музики», – заявив Петро Порошенко.

Воєвода Підкарпатського воєводства зачитала листа від Президента Польщі Броніслава Коморовського. У промові йшлося про те, що поляки розуміють, через що зараз проходить Україна і підтримуватимуть її надалі.

«Українці можуть розраховувати на поляків, ми разом з вами. І віримо: ще вам браття, українці, усміхнеться доля», – йдеться у привітанні Броніслава Коморовського.

На завершення відбулося покладання квітів, вінків, лампадок до могили о. М. Вербицького, зокрема і вінка від Президента України.

Опісля біля каплиці-пантеону за творами композитора відбувся концерт. У ньому взяли участь духовий оркестр Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), народна академічна хорова капела ім. Павла Чубинського (м. Київ) та муніципальний чоловічий хор «Каменяр» (м. Стрий). Зокрема, пролунав Гімн України у виконанні духових оркестрів України та Польщі.

В урочистих заходах у Млинах взяли участь: Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Архиєпископ Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, владика Володимир (Ющак), Єпископ Вроцлавсько-Гданський, владика Михайло (Колтун), Єпископ Сокальсько-Жовківський, владика Гліб (Лончина), Єпископ Лондонської єпархії, владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Євген (Попович), Єпископ-помічник Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Йосафат (Мощич), Єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії. Присутні були представники польської та української влади: голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, народні депутати України, Посол України в Польщі Андрій Дещиця, Воєвода Підкарпатський Малгожата Хомич-Сьмігєльска, Віце-маршалок Підкарпадського воєводства Люціян Кузьняр, представники польських та українських громадських організацій, духовенство Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, Вроцлавсько-Гданської єпархії та з України.

 

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами cerkiew.nazwa.pl та www.radiosvoboda.org

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *