У Полтаві відбувся круглий стіл на тему “Митрополит Андрей Шептицький в історії УГКЦ”

“У постаті митрополита Андрея, ми можемо віднайти відповіді на найактуальніші питання церковного, суспільного та громадського життя” – владика Василій (Тучапець) під час круглого столу у Полтаві.

19 листопада у Полтаві при національному педагогічному університеті імені В.Г Короленка у рамках Всеукраїнської наукової конференції “Держава і Церква в новітній історії України” до 150-ліття від дня народження Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького відбувся круглий стіл “Митрополит Андрей Шептицький в історії УГКЦ”.

У науковому заході взяли участь Владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, духовенство Харківського екзархату, представники державної влади, громадськості, вченні-історики та релігієзнавці з різних куточків України.

На початку, до усіх учасників з привітальним словом звернувся Владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський. Коротко охарактеризувавши життєвий шлях митрополита, єпископ заторкнув чіткі особистісні риси владики Андрея, розповів про важливість історичної постаті цього визначного релігійного та громадського діяча для цілого українського народу. “Сьогодні у постаті митрополита Андрея, – зауважив владика Василій, – ми можемо, справді, віднайти відповіді на найактуальніші питання церковного, суспільного, громадського життя, а відтак будівництва міжнаціонального та міжцерковного діалогу”.

Отець Тарас Бублик, асистент кафедри церковної історії УКУ, заторкнув тему діяльності митрополита Андрея Шептицького та духовенства Львівської архиєпархії в умовах радянської влади (1939-1941), а п. Людмила Бабенко, професор кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка, розповіла про стосунки митрополита з радянською владою у світлі документів органів державної безпеки (1944 рік).

С. Юліяна Андрусів, зі Згромадження сестер Милосердя святого Вікентія, з допомогою слайдів розповіла про роль та значення постаті митрополита Андрея Шептицького у процесі заснування згромадження сестер, становлення їхнього монашого життя та соціального служіння, яке вони здійснюють і по сьогоднішній день, зокрема і на Полтавщині.

До діалогу долучилося і духовенство УГКЦ: отець Юрій Кролевський, настоятель парафії Пресвятої Тройці (м. Полтава), отець Максим Кролевський, координатор Стратегії розвитку УГКЦ у Харківському екзархаті, с. Неоніла Варениця та с. Григорія Костів, зі Згромадження сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії.

У ході круглого столу були обговорені і такі напрямки: історія УГКЦ і постать митрополита Андрея Шептицького, духовна спадщина митрополита та її морально-цілісні виміри в українському суспільстві та постать митрополита Андрея у контексті сучасного державотворення в Україні.

Після наукового заходу, відбулася коцертно-культурна програма за участю студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г Короленка. А згодом, усі учасники круглого столу зустрілися за трапезою, де мали можливість більше поспілкуватися у близькій, домашній атмосфері.

Прес-служба парафії Пресвятої Тройці УГКЦ м. Полтави

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *